Özgürlüğün Tadına Varabileceğiniz En Keyifli 5 Bisiklet Rotası

Buradasınız

Yaşa 22 Kasım 2017

Sonbaharın en keyifli günlerini geçirdiğimiz ve kışa merhaba demeye hazırlandığımız bugünlerde bisikletinizi alıp dışarı çıkmanın ve doğanın keyfini sürmenin tam vakti. 22 Kasım Bisikletle Gezme Günü’nde, iki tekerleğin üzerinde özgürlüğün ve doğanın keyfini sürebileceğiniz en keyifli bisiklet rotalarını sizler için derledik.

Belgrad Ormanı

İstanbul’un vazgeçilmez piknik alanlarının başında gelen Belgrad Ormanı, hafta sonu bisiklet turunuzun da gözdesi olacak. Bir ucu İstanbul Boğazı’na diğer ucu Karadeniz’e dayanan ormanlar, bol oksijenli havası ve huzurlu ortamı ile dikkat çekiyor. Huzur, eğlence ve motivasyonu ister bireysel isterseniz de grup olarak tadabileceğiniz Belgrad Ormanı’nda 16 kilometrelik bir maraton, Bisikletle Gezme Günü’nde sizleri bekliyor.

Bisiklet Sürerken Dikkat!!!

Doğayla iç içe olmanın ve açık havanın tadına varmanın en güzel yollarından biri de bisikletinizle dolaşmak. Ancak iki tekerleğin üzerinde gezerken zaman zaman istenmeyen olaylarla da karşılaşmanız mümkün. Özgürlüğün tadını çıkartırken tedbiri elden bırakmamak, kaza ve yaralanmalara karşı önlem almak gerekebilir. Siz de Acil Destek Ferdi Kaza Sigortası ile olası kazaların önüne geçebilirsiniz.

Yoros – Riva

Pedalınızı daha ilk çevirişinizde, kendinizi eşsiz bir harikalar diyarında hissedeceksiniz. Köyler, dereler, ormanlar ve geniş çayırlarla örülü bölgede asla yorulmak yok diyeceğinizi duyar gibiyiz. Hazırsanız ilk hedefiniz, bir Ceneviz kalesi Yoros’tan başlayıp Anadolu Feneri’ne ulaşmak olabilir. Balıkçı köyleri ve bol oksijenli çiftlik evlerinin arasından sıyrılıp Riva’ya ulaştığınızda ise fazlasıyla tatmin olacaksınız.

Aydos Ormanı

İstanbul’u ayaklarınızın altına serecek doğa harikalarından biri de Aydos Ormanı. İstanbul’un en güzel bisiklet rotalarından biri olan Aydos Ormanı, bunun yanı sıra piknik ya da küçük doğa yürüyüşleri için de biçilmiş kaftan. Diğer bilinen adıyla Yakacık Ormanı, İstanbul’un adeta tepesi konumunda. Turunuzu tamamlarken bu panoramik görüntüyü de kaçırmak istemeyeceksiniz…

Rumelifeneri – Kilyos

Şehre yakınlığının yanı sıra aşırı kalabalık olmaması ve özellikle mevsiminde tadabileceğiniz taze balıklar, Rumelifeneri – Kilyos’nı çekici kılan özellikleri. İstanbul’un Karadeniz’e olan en uç noktası olan Rumelifeneri’nden Kilyos’a değin uzanan toprak yolda bisiklet kullanmak gibisi de yok. Bir yandan temiz ve açık havanın tadını çıkarabilir, diğer yandan da güzel manzarayı izleyebilirsiniz.

Büyükada

Sonbaharın sonlarına yaklaşıyor olmak adaların tadına doyasıya varmanıza asla engel olmasın. Bir vapur mesafesindeki adalar, şehrin kalabalığından, trafiğinden ve de gürültüsünden uzaklaşıp pedal çevirmenizi sağlayacak en güzel rotalardan biri. Bisiklet turu yaparken eşsiz ada manzarası sizi büyüleyebilir, fotoğraf makinenizi de yanınızda götürmek isteyebilirsiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
13 + 4 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.