Yeni Yılın İlk Günü Yeni Başlangıçlar Yapacaklara 10 Öneri

Buradasınız

Sev 01 Ocak 2018

Hepimiz her yılbaşı gecesi ve ertesi günü o zamana kadarki hayatımızı gözden geçirerek bir muhasebe yaparız. Neyi iyi, neyi kötü yaptığımızı düşünür, kendimizce kararlar alır ve bunları uygulayacağımıza dair kendimize sözler veririz. Bu yılın ilk gününde hayatına yeni bir yön vermek isteyenler için 10 farklı alternatifi sizler için derledik. Öneri bizden, uygulaması sizden.

Meditasyona başlamak için doğru zamanlama

Meditasyonun birçok faydasını gösteren bilimsel çalışmalar bulunmaktadır. Ruh halinizin düzenlenmesi, stresinizin azalması, karar vermelerinize etkisi ve kendinizi kontrol altına almanız gibi daha birçok faydası bulunan meditasyonu, hayatınıza sokmak için hala çok geç değil. Yenilenmeye meditasyon ile başlayabilirsiniz...

Hayata dair planlarınız olsun

Bu yılbaşında hayatına yepyeni bir yön vermek ve geleceği için daha sağlam adımlar atmak isteyenler için önerimiz Kolay Emeklilik Planı. Bugünden küçük birikimler yaparak geleceğe gülen ve kendinden emin gözlerle bakmak sizin elinizde.

Yeni bir hobi edinebilirsiniz

Hayatınıza yön verecek en kolay şeyin hobi edinmek olduğunu biliyor muydunuz? Hayatınıza yeni kavramlar sokmakla kalmayacak, yepyeni bir ruha ve bedene de erişeceksiniz. Beyin gücünüzü arttırabilir, odaklanma yeteneğinizi arttırabilirsiniz. Ve bu hiç de zannettiğiniz kadar zor olmayacak.

Daha fazla okuyun

Kitap okumak size birçok farklı dünyanın kapılarını açacak hatta sizi gizli köşelerden çıkartıp gerçek hayatla kavuşturacaktır. Okumaya harcadığınız zaman içerisinde eğlenceli vakit geçirebilir ve başarı duygusunu da kolayca tadabilirsiniz. Bence şimdiden sıkı bir kitap okuma listesi yapmanın vakti geldi.

Yeni dünyanızı çizin

Bir şeyi günlerce, haftalarca hatta aylarca beklemek çok zor olmalı. Bir şeyleri ertelerken içinizde sizi sürekli kemiren onu yapmalıydım hissi de... Peki yepyeni bir zaman döngüsü başlarken birtakım şeyleri geride bırakmak için neyi bekliyorsunuz? Ertelemeyi ve pes etme duygunuzu arkanızda bırakın ve istediklerinizi hedeflediklerinizi hemen şimdi gerçekleştirmek için hareket edin. Pişman olmayacaksınız...

Doğayla daha fazla zaman geçirin

Bütün günlerinizi ev, okul ya da iş temposu üzerine geçirmenizin sizlere hiçbir faydası olmayacak. Doğada geçirdiğiniz zaman ile aslında daha mutlu ve yaratıcı olacağınız gibi yepyeni olaylara da merhaba diyebilirsiniz. Bunun farkında olarak günlük yaşantınıza günde 30’ar dakikalık yürüyüşleri eklemeye ne dersiniz?

Günlük tutun

Yeni yılın belki de en sizi kendinizle baş başa bırakacak en etkili kararlarından birisi, günlük tutma fikri olacak. Günlüğe kaydetme ayrıca bir hayat aracıdır. Düşüncelerinizi organize edecek, gerçek hislerinize ve duygularınıza ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Yeni yıl kararlarınızın en masum seçeneği günlük tutmak, sizin nefes almanızı sağlayacaktır.

Yepyeni bir rota belirlemenin tam vakti

Bir tatil planlayın. Bahar aylarında, kendinize bir rota hazırlığına sokun ve gönlünüzden geçen yerlere adım atın. Ve bu sefer kendinize aşılamayacakmış gibi duran engeller koymadan...

Blog yazın

Yeni yılda ne kadar okuyorsanız, ne kadar gezip görüyorsanız bir o kadar da yazın. Sevdiğiniz ve belki de ilgi alanlarınız dahilinde olan her şeyi yazmaya başlarsanız hem daha çok insana dokunabilir hem de keşfetmenin ne kadar eşsiz bir şey olduğunu görebilirsiniz. Belki de blogunuzu geliştirerek para kazanabilir ve kendinize ek gelir kaynağı oluşturabilirsiniz.

Hayata gönüllü ol

Kocaman bir ailenin üyesi olmak ve yardımlaşmak adına gelecek yıl planlarınızı şekillendirmeniz sizi belli bir amaç ile mutlu yaşamaya itecektir. Gönüllülük, benlik saygınızı arttırabilir ve hayata daha pozitif değerlerle bakmanızı sağlar. Sonuçta, sadece yardım ettiğiniz kişilere fayda sağlamayacak, önemli hayatlara değinebileceksiniz...

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.