Kışa Merhaba Deyin! Kışın Yapabileceğiniz 10 Eğlenceli Aktivite

Buradasınız

Sev 08 Kasım 2017

Kış kapıda, soğuk günler yaklaşıyor. Sıcak battaniyelerin altında film izleyeceğimiz, evde kestane yapacağımız ya da bembeyaz karların üstünde kayacağımız günler çok yakın. Kışın en güzel aktivitelerini ise sizler için derledik. İşte birbirinden güzel 10 kış aktivitesi...

Film Gecelerinin Tam Vakti

İster sinema salonlarında, isterse evde arkadaşlarla birlikte yapılabilecek en favori eğlencelerden biri sinema diyebiliriz. Soğuğa aldırmadan saatlerce izleyeceğiniz filmleri patlatılmış mısırlarınız ile taçlandırmak da cabası. İçinizi ısıtacak sıcacık kahvelerinizi de unutmayın.

Kışın Keyfini Sürmek İçin…

Kış demek kar, beyaz, eğlence, dostluk demek… Ancak aynı zamanda soğuk, yağmur, kar derken olası kazaların da artması demek. Siz en iyisi şimdiden Acil Destek Ferdi Kaza Sigortası’nı yaptırın, olası kazaların bir adım önüne geçin. Size sadece kışın keyfini sürmek kalsın.

Kartopu Savaşlarına Hazır Mısınız?

Kış demek aynı zamanda da kar demek. Soğuk havaların belki de en eğlenceli yanı bembeyaz karın lapa lapa yağmasından sonra kartopu oynamak. Gruplara bölüştükten sonra da enerjinizi mutluluğa çevirecek olan kartopu savaşlarına hazır mısınız?

Daha Fazla Zaman, Daha Fazla Kitap

Hayal gücünüzü bu mevsimde daha fazla zenginleştirmeye ne dersiniz? Bahar heyecanı, yaz sıcağı derken kışın en güzel yanlarından biri de havanın soğuk olması sebebiyle evde daha fazla vakit geçirilmesi ve bu zamanın kişisel olarak değerlendirilmesi. Kendinize daha fazla vakit harcayabilir, bol bol okuyarak okuma listenize bir kitap daha ekleyebilirsiniz...

Oyun Heyecanı Bambaşka Olacak

Soğuk havaların yoğun şekilde kendini hissettirdiği zamanlarda evde kalmak ve arkadaşlarınızla vakit geçirmek de çok keyifli olabilir. Uno, Tabu, Sayko belki de Okey derken rekabet kızışıp heyecan artabilir fakat yaşanan güzel anılar da yanınıza kar kalır.   

Bazı Yerler Kışın Daha Güzel

Yurt içi ya da yurt dışında kışın ziyaret edebileceğiniz çok sayıda mekan bulunuyor. Özellikle kış aylarında karın da yağmasıyla çok daha güzel ve keyifli olan bu bölgeleri ziyaret edebilirsiniz. Bu kış için kendinize kısa bir tatil planı yapmaya ne dersiniz?

Usta Bir Manzara Fotoğrafçısı Olabilirsiniz

Yağmur, kar, puslu havalar ve gri tonlar fotoğraf severler için de eşsiz manzaralar oluşturabilir. Siz de makinenizi elinize alıp doğanın güzelliklerini keşfe çıkabilir, anları ve anıları ölümsüzleştirebilirsiniz.

Sıcak Tutan Hobiler Edinin

Havalar soğudukça, evde geçireceğiniz vakitleri değerlendirmek için farklı hobiler de edinebilirsiniz. Atkılar, bereler hatta yün kazaklar örerek hem stresinizi atar hem de kışın getirdiği soğuğu önleyebilirsiniz.

Sahne Performanslarını Takip Edin

Yazın yapamadığınız, ancak kış aylarında vakit ayırabildiğiniz etkinliklere gitmeye ne dersiniz? Size önerimiz tiyatro ya da sinema olabilir. Heyecanla beklediğiniz canlı sahne performanslarına da daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

Battaniyenize Sarılıp Uzun Bir Mola Verin

İster okuldan ister işten fark etmez, soğuk havalarda battaniyenin altında yatıp dinlenmek gibisi yoktur. Sıcacık sahlebiniz ve yumuşacık battaniyeniz sizin en büyük sırdaşınız olacak. Bu keyfin süresini de asla kısa tutmayın...

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 12 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.