Daha Genç Görünmenizi Sağlayacak 12 Hayat Tarzı Değişikliği

Buradasınız

Hareket Et 05 Ağustos 2017

Zamanı durdurmak mümkün olmasa da herkes ufak dokunuşlarla daha genç görünebilir. Üstelik estetik operasyonlara, pahalı güzellik salonlarına gitmek zorunda kalmadan... Tek ihtiyacınız olan günlük rutininizi incelemek ve yaşlanma karşıtı birkaç değişiklik yapmak. Daha genç görünmenizi sağlayacak 12 hayat tarzı değişikliğini, işinzii kolaylaştırmak için bir araya getirdik… Genç görünmenin yolları arasında neler varmış bakalım.

1. Elektronik Kişisel Bakım Ürünlerine Biraz Ara Vermelisiniz

Saç kurutma makinesi, şekillendirici ve düzleştiriciler genç görünmek için oldukça önemli olan saçlarınıza ciddi zararlar veriyor. Her ne kadar bu ürünleri kullanarak daha hoş göründüğünüzü düşünseniz de uzun vadede saçlarınızı geri dönüşü olmayacak şekilde yıpratıyorsunuz. Saçlarınızı ıslak ve doğal haliyle bırakabilirsiniz.

2. El Kremi Kullanmalısınız

el bakımı

El kremi kullanmak basit gibi görünse de aslında pek çok kişi tarafından dikkate alınmıyor. Elin üstündeki deri çok ince yapılı olduğu için yıpranıp yaşlanmaya oldukça meyilli. Düzenli olarak el kremi kullanıp farkı görebilirsiniz.

3. Tırnak Bakımını Aksatmamalısınız

tırnak bakımı

Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği’nin yaptığı bir araştırmaya göre kişilerin yaşını gösteren yer yüzleri değil bizzat elleri… Bu nedenle sadece el kremi kullanmak yeterli değil. Aynı zamanda tırnak bakımı da büyük önem taşıyor. Düzenli manikür, cila ve törpü desteğiyle daha genç görünebileceğiniziceğini aklınızdan çıkarmayın.

4. Dişlerinize Özen Göstermelisiniz

Beyaz ve bakımlı dişler hem genç hem de sağlıklı olmanın işareti. Bu nedenle dişlerinize gereken özeni göstermelisiniz. Çay, kahve, şeker gibi gıdalara bir sınır koyarak başlamaya ne dersiniz?

5. Düzenli Olarak Egzersiz Yapmalısınız

Bu maddeyi her ne kadar herkes tahmin etse de tekrar hatırlatmaktan vazgeçmeyeceğiz. Spor yapmanın yaşlanma sürecini tam tersine çevirdiği, dünyanın en önemli kurumlarında yapılan araştırmalarla her gün bir kez daha kanıtlanıyor. Daha genç görünmenin yolları arasında en temel madde bu! Kendini ve sevdiklerini kansere karşı güvenceye alıp hem de sağlıklı bir hayat için şart olan pek çok destekleyici hizmetten sana özel indirimlerle yararlanmaya ne dersin? Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası ile QNB Sigorta Ayrıcalıklar Kulübü’ne ücretsiz üye olabilir, spor merkezleri, diyetisyen ve sigarayı bırakma merkezleri gibi birçok anlaşmalı kurumdan %40’a varan indirim fırsatını yakalayabilirsin.

6. Tuz Tüketimini Azaltmalısınız

Tıpkı şeker gibi tuz da vücuda ciddi zararlar veriyor. Ödem yapması ve göz çevresini yıpratması nedeniyle aşırı tuz tüketen kişiler daha yaşlı görünebiliyor. Gizli tuz kaynaklarını yok etmenin günü geldi!

7. Elektronik Cihaz Bağımlılığını Kontrol Altına Almalısınız

Tablet, telefon, bilgisayar gibi elektronik cihazlarla çok uzun süre zaman geçirmenin bilinmeyen birkaç zararı daha var. Boyun bölgesinde kırışıklıklara neden olmasının yanı sıra duruş bozukluklarına sebep olarak daha genç görünmenizi engelliyorlar.

8. Yüksek Proteinli Gıdalar Tüketmelisiniz

Saç üretimini devam ettirmek ve ışıldayan güzel saçlara sahip olmak için yeteri kadar protein almanız gerektiğini unutmayın. Saçların yapı taşının protein olduğunu pek çok uzman belirtiyor.

9. Yeşil Gıdalara Ağırlık Vermelisiniz

Daha genç görünmenin yolları arasında tabii ki beslenme düzeni de çok önemli. Günlük diyete ıspanak, marul, brokoli gibi yeşil sebzeler eklemek yaşlanmayla mücadeleyi güçlendiriyor. Yeşil gıdalar hem cilt tonunu dengeliyor hem de diş plağını engelliyor.

10. Stresi Hayatınızdan Çıkarmalısınız

Stresin olumsuz etkilerini bütün vücutta görmek mümkün. Stres, içte gösterdiği etkiyi bir süre sonra vücut dışına da vurmaya başlıyor. Alerji, akne, egzama gibi stresten doğrudan etkilenen hastalıklar cilt yıpranmasını artırıyor, genç görünmeyi engelliyor.

11. Yeteri Kadar Uyumalısınız

Uyurken üretilen hormonlar cildin doğal onarım mekanizmalarını güçlendiriyor. Rahat bir uykudan sonra daha enerjik ve genç görünmeniz işte tam da bu yüzden!

12. Zararlı Güneş Işınlarından Korunmalısınız

Eğer güneş ışığına çok fazla maruz kalırsanız kırışıklık, güneş lekesi, cilt kuruluğu gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Unutmayın ki güneş ışınlarının tüm bu olumsuz etkileri daha genç görünmenize engel oluyor. Hatta uzmanlara göre, cilt kanserine yakalanma ihtimali bile ciddi bir artış gösteriyor. Yüksek korumalı güneş kremleri kullanmakta yarar var.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.