Bekarken Daha Zevkli Olan 10 Şey

Buradasınız

Hareket Et 15 Şubat 2018

Dünya Bekarlar Günü’nü duydunuz mu? Sevgililer Günü bu kadar popülerken tam aksinin biraz gölgede kaldığını düşünebilirsiniz. Ama bekarlar da kutlayabilecekleri bir günü hak ediyor. Üstelik kendinizi bir bekar olarak hediyelerle şımartmak için daha anlamlı bir gün daha olabilir mi? Biriyle sevgiyi, mutluluğu, üzüntüyü paylaşmak tabii ki çok güzel ama bir sevgiliniz olmadığı zamanlarda çok daha güzel vakit geçirebilirsiniz. Nasıl mı? Önerilerimiz aşağıda.

Tek Başına Tatile Çıkmak

Arkadaşlarınızla ya da sevgilinizle tatil yapmak inanılmaz eğlencelidir. Bunun tartışmasını yapmak bile komik. Ama kısa bir tatilde kendinizle baş başa kalıp dinlenmenin de yeri ayrı! Hele bir de tek başınıza yabancı bir ülkeye gittiğinizi düşünün! Özgüveniniz yüksek olsa bile bu deneyimle bambaşka biri olacaksınız. Dünya Bekarlar Günü, bu deneyim için biçilmiş kaftan olabilir... Bu arada dünyanın bin bir türlü hali var, Acil Destek Ferdi Kaza Sigortanızı da yaptırmayı unutmayın.

Evli Arkadaşlarla Vakit Geçirmek

Biriyle birlikte olmak mı olmamak mı? İşte bu soru kafanızı kurcalıyorsa, evlenmiş arkadaşlarınızı veya ebeveynlerinizi gözlemlemek size yol gösterebilir. Birbirleriyle nasıl şakalaştıklarını, davranışlarını ve iletişim biçimlerini inceleyin. Bekarken ne istediğinizi keşfetmenizde fayda var. Tabii unutmayın, hiçbir evlilik mükemmel değil. Dolayısıyla artısı ve eksisiyle bir durumu gözlemleme şansının tadını çıkarın.

Hobilere Vakit Ayırmak

Kabul edelim, ilişki içinde olmak bazen insanı konforlu alanında tembellik yapmaya itiyor. Çünkü sevgilinizle battaniye altında kahve içerken film izlemek, romantik olduğu kadar kolay ulaşılabilir bir eğlence. Sevgiliniz varken hobilerinize vakit ayırabilirsiniz ama bekarken tüm vaktiniz hobilerinizle ilgilenerek geçebilir. Kendinizi geliştirmenin tadını çıkarın.

Spor Salonuna Daha Sık Gitmek

Sevgilinizle birlikte spor yapabiliyorsanız şanslısınız. Ya da birbirinizden ayrı vakit geçirmeyi seçtiğiniz zamanlarda spor salonuna uğrayabiliyorsanız daha da şanslısınız. Ama bekarken tüm salon, istediğiniz her an sizin için hazır olacak. Harika bir vücuda sahip olduktan sonra uzun süre bekar kalabilir misiniz emin değiliz ama en azından sürecin keyfini çıkarın.

Gönüllülük Çalışmalarına Katılmak

Belki hayatınızın aşkı sizi bu çalışmalar sırasında bulmayacak ama amacımız bekarlığın tadını en etkili biçimde çıkarmak değil mi? Prenses Diana’yı hatırlayın. Belki bütün basının ilgisi üzerinizde değil ama onun gibi bekar döneminizi başkalarına yardım etmek için kullanabilirsiniz. Tanışacağınız yeni insanları ve deneyimleri düşünün, kesinlikle konfor alanınızdan çıkmaya değer.

Eski Arkadaşlarla Vakit Geçirmek

Sevgiliniz olduğunda, onun yanında zaman su gibi akıp gidiyor ve arkadaşlarınızla görüşmeleriniz aksayabiliyor. Ama bekarlık öyle mi? Söz konusu arkadaşlarla takılmak olduğunda, bekarlık gerçek anlamda sultanlık! Arkadaş grubunuzu bir araya getirin ve o eski günleri tekrar yaşayın. Bir sonraki ilişkinizde arkadaşlarınızı bu kadar unutmak istemeyeceksiniz.

En Yakın Arkadaşla Yola Çıkmak

Kaz Dağları’nın eteklerine mi gidersiniz, Kapadokya’da balona mı binersiniz bilemeyiz ama en sevdiğiniz arkadaşınızla ikinize özel bir tatil ayarlayın. Yıllar sonrasına kalacak güzel bir anı için bekarlık kadar uygun bir dönem olamaz. Sonuçta sevgiliniz olsa onunla gitmeyi seçerdiniz, gizlemeyin.

Flört Etmek

Küçük flörtler, cuma akşamı randevuları, birlikte kahve içmelerden kaçmayın. Bunlar sayesinde bir sonraki ilişkinizde daha sağlam adımlar atabilirsiniz. Hem sevgiliniz varken nasıl flört edeceksiniz? Şimdi özgürsünüz ve bunun tadını çıkarmanın en eğlenceli yolu flört etmek. Eğer sevgilinizden yeni ayrıldıysanız, hızlıca yeni bir ilişkiye başlamaktansa kendinize zaman tanıyın.

Biraz Yavaşlayın!

Uzun ya da kısa bir ilişkiden çıkmanın en zor yanı, sevgiliniz varken durmuş gibi görünen zamanın siz bekarken aslında ne kadar hızlı aktığını fark etmeniz olabilir. Kendinize yüklenmeyin, yalnız olmanın keyfini çıkarın. Zamanınız, planlarınız hatta paranız bile sadece size ait. Biraz ağırdan alın, yeni bir ilişki aramak yerine kendi kendinizle eğlenmeyi öğrenin. Bekarlar Günü’nün tadını çıkarın. Böylece gelecekteki ilişkinizde daha olgun olacaksınız.

Seçici Olun!

İlişkiler arası hızlı geçiş yapmak sizi yorar. Veya uzun zamandır bekar olmaktan da yorulmuş olabilirsiniz. Her iki durumda da ilişki arayışına girmemeniz gerekiyor. Zaten önceki deneyimlerinizden ne isteyip istemediğinize biraz olsun karar vermişsinizdir, şimdi onları uygulama zamanı. Karşınızdaki tanımak için çabalayın. Hem kendinize hem ona zaman verin. Ne demiştik? Flört edin, yavaşlayın ve kendinize vakit ayırın. Bekarken bunların hepsi ilişki içinde olduğunuz zamankinden daha keyifli olacak.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 14 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.