Adrenalin Tutkunları İçin Heyecanı Doruğa Çıkaracak 5 Alternatif Spor

Buradasınız

Hareket Et 03 Ekim 2017

Hayatın yoğun stresinden ve koşturmacasından biraz olsun sıyrılmak ve adrenalininizi tepeye çıkarmak için ekstrem sporlar yapmaya ne dersiniz? Kendinizi zorlayarak, yeteneklerinizi keşfetmenizi sağlayacak bu sporlar ile aynı zamanda büyük dostluklar da kurabilirsiniz… İşte tutkunuzu körükleyecek, adrenalini damarlarınızda hissettirecek 5 alternatif spor.

BASE Jumping

Kuş kadar özgür hissettiğiniz bir gökyüzü sefasına ne dersiniz? Bunu gerçekleştirmenize fırsat verecek sporun adı BASE Jumping (Building-Antenna-Span-Earth). Tepeden aşağı inerken, biraz da korkuyla kuşbakışı bakarak gökyüzünden süzülebilirsiniz. Yaşayacağınız özgürlük hissi de cabası… Özel bir paraşüt yardımıyla yapılan bu spor, biraz zor olsa da yaşatacağı heyecan ile denemeye değer.

Tırmanış

Adrenalinin doruğunu yaşayacağınız bu sporda riskleri daima göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Zinde olmanızı sağlayacak bu spor ile zirveye ulaşın!

Uçurtma Sörfü / Kite Surfing

Yamaç paraşütü, jimnastik, akrobasi ve rüzgar sörfü gibi birbirinden eğlenceli ve heyecan dolu aktivitelerin birleşiminden oluşan bir spor olan Uçurtma sörfü, sizi denge ustası yapacak. Türkiye’de gitgide popülerleşen bu sporu, uçurtma şeklinde bir paraşüt ve bir sörf tahtası ile yapabilirsiniz. Suda yapılan diğer sporlardan farkı tamamen özgünlük ve konsantrasyon gerektirmesi. Sağladığı adrenalin seviyesi ile inanılmaz.

Mağara Dalışı

Son zamanlarda daha fazla kişinin yapmaya başladığı alternatif sporlardan bir diğeri de mağara dalışı. Mavi suların enginliğinde kendinizi kaybederken, aynı zamanda vücudunuzun da sınırlarını zorlayacaksınız. Ülkemizin farklı yerlerinde bu sporu rahatlıkla yapabilirsiniz. Profesyonel olarak destek alabileceğiniz kulüpler de mevcut.

Snowboarding

Karın adrenalin halini yaşatan en güzel sporlardan biri de kuşkusuz Snowboard… Kışın ayak seslerini duymaya başladığımız şu günlerde kendinizi beyaz karların içerisine atmaya hazır mısınız? Zor olduğu kadar eğlenceli bir spor olan ve yine Türkiye’nin farklı bölgelerindeki mekanlarda yapabileceğiniz Snowboard sizi adrenalinin doruklarına ulaştıracak.

Adrenalini Tırmandırırken Tedbiri Elden Bırakmayın

Ekstrem sporlar her zaman içerisinde biraz da risk barındırır ve istenmeyen birçok olayı da beraberinde getirebilir. Siz siz olun hayatınızı riske atmayın ve Acil Destek Ferdi Kaza Sigortası yaptırın, gönül rahatlığıyla spor yapmaya devam edin.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
18 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.