Yılbaşı Gecesi İçin Sağlıklı 10 Atıştırmalık

Buradasınız

Ye-İç 31 Aralık 2017

Yılbaşı, genelde yiyecek ve içeceklerin çokça tüketildiği ve ertesi güne pişmanlıkla uyanmanıza neden olan gecelerdir. Uzun saatlere kadar devam eden sohbetler ve eğlencelere eşlik eden yemekler ise çoğu zaman normal beslenme düzeninizin dışına çıkmanıza neden olur. Geceyi daha güzel ve hafif geçirmenizi sağlayacak sağlıklı atıştırmalıklara göz atmaya ne dersiniz?

Hindisiz yılbaşı düşünülemez

Yılbaşı sofralarının en leziz ana yemeği için hindiyi tercih edebilirsiniz. Kalp dostu, mineral ve protein açısından zengin olan hindi fırınlarınızdan yayılan mis kokusuyla sevdiklerinizle sizi masa etrafına toplamaya yetecek.

Kase dolusu salatalar

Yılbaşında sofralarınızı renklendirecek kaselere yer açmanın tam vakti. Sohbetleriniz eşliğinde ana yemeğinizin arasında zevkle kaşıklayacağınız lezzetlere yer açabilirsiniz. Yılbaşı dönemine özgü taze sebze ve meyvelerden oluşan salataları bu özel gece için tercih edebilirsiniz.

Zeytinyağlılara yer açın

Midenizi yoracak ve rahatsızlık hissiyatının tüm gece sizi bırakmasına izin vermeyecek kızartmalar yerine zeytinyağlılar ile kendinizi mutlu edebilirsiniz. Gecenin daha başlamadan bitmemesi için zeytinyağlılar tercih edilebilir.

Küçük peynir topları

Kendisi minik fakat lezzeti kocaman yiyeceklerden biri olan peynir topları, yılbaşı gecesi için atıştırmalarınızın gözdesi haline gelebilir. Hem de son derece sağlıklı ve hafifler…

Somon füme ruloları

Yeni yıla girerken sofralarınızı renklendirecek sıradışı lezzetler, oldukça keyifli olacaktır. Eşsiz lezzeti ve kolay sindirimi ile balıkseverlerin vazgeçilmezi somon füme rulolarını hazırlamak da oldukça kolay.

Meyve tabaklarınız bol olsun

Yemekte ya da sonrasında sohbetlerinizi şenlendirecek bir diğer önerimiz de meyve tabaklarıdır. Yine mevsimin en taze meyveleriyle hazırlayacağınız alternatifler, hem bu uzun gecede acıkmanızı engelleyecek hem de midenizi çok bozmamanızı sağlayacak.

Şerbetli tatlılardan uzak durun

Tatlılar akşam yemeklerinizin vazgeçilmezi gibi dursa da aşırı düzeyde tüketimi ile gece sonuna doğru mutsuzluk ve huzursuzluk yaratabilir. Bunu önlemek sizin elinizde: hazırlayacağınız küçük kaselerdeki sütlü tatlılar, tatlı krizlerinizi önleyecektir.

Kuruyemişleri atlamayın

Birçok hastalığa da faydası ile de bilinen oldukça lezzetli atıştırmalıklardan oluşmuş badem, fıstık ya da kuru üzüm gibi kuruyemişler, yemek sonraları oyunlarınız arasında size enerji vermeye yetecektir.

Çikolatanın tadına varacaksınız

Çikolata ihtiyacınızı sevdiklerinizle geçireceğiniz bu özel günde tabii ki de göz ardı etmek olmaz! Fakat faydasını sıkça duyduğumuz kakaonun, evde hazırlanmış çikolatalar olması şartıyla... Emin olun istediğiniz şekillerde oluşturduğunuz yeni tatlar sizi gece boyu mutlu edecek.

Arındırıcı limonatalar

Gece boyunca yediklerinizi rahatlıkla sindirmenize sağlayacak vitamin deposu limonatalara yer açmanız, keyifle yudumlayacağınız güzel bir seçenek olabilir.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.