Gülmenin Kariyeriniz Üzerindeki Etkileri

Buradasınız

Yaşa 17 Eylül 2017

İş hayatında mutlu olmak ve gün içerisinde mümkün olduğu kadar çok gülebilmek, çevrenize pozitif etkiler yaymanızı sağlayarak kariyer basamaklarında daha hızlı ilerlemenizi sağlayacak. İşte gülmenin ve gülebilmenin kariyeriniz üzerindeki etkileri…

Başvuru Yaparken Gülümseyin

Öncelikle işe başvuru sürecinden başlayalım. İş başvurusu yaptığınız ve görüşmeye gittiğiniz şirketlerde, mülakatlarda gülümser ve mümkün olduğunca pozitif davranmaya çalışırsanız işi çok daha hızlı kapabilirsiniz. Bu şekilde mülakatı yapan kişiler sizin o işyerinde geçireceğiniz vakitlerde de çevrenize pozitif etkiler bırakacağınızı düşünürler.

Kendinizi Güvende Hissetmeniz Çok Önemli

İş hayatında mutlu olmanın psikolojik ve bedensel sağlığınız üzerindeki etkisi yadsınamaz. Hem sağlığınızı korumak hem de kendinizi güvende hissederek daha fazla gülebilmek için Gülen Yüzler Ferdi Kaza Sigortası yaptırabilirsiniz. Bu sigorta ile birlikte kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alırken, diş sağlığı ihtiyaçlarınızı da ücretsiz olarak karşılayabilirsiniz. Detaylı bilgi için.

İpin Ucunu Kaçırmayın

Başvuru sırasında kendinizi olduğunuzdan daha farklı göstermemelisiniz. Bunun için gülün, gülümseyin ancak doğru yer ve zamanda bunu yapmaya özen gösterin. Kahkaha atmak çok işe yaramayabilir. Unutmayın, mülakatta karşınızdaki insanlar sizin kim olduğunuzu öğrenmeye çalışıyorlar. Bunun için gereksiz hiçbir ekleme ya da çıkarma yapmayın.

Kendinize Güvenin

Tüm kariyeriniz boyunca, iş başvurusu sürecinden, çalışma hayatınıza ve hatta emeklilik yıllarınıza kadar kendinize güvenen ve ne yapmak istediğini bilen bir tavırda olun. Siz kendinize güvendikçe karşınızdaki kişiler de bunu hissedecektir. Unutmayın kendinize güvenin en büyük ifade biçimlerinden biri de gülmektir…

Beden Dilinizi Kullanın

Beden diliniz, düşüncelerinizi ve duygularınızı dışa vurduğunuz alandır. Bunu ne kadar iyi kullanabilirseniz kendinizi de o kadar iyi ifade edebilirsiniz. Beden dilinizi, içinizdeki pozitif enerjiyi dışarı vuracak şekilde kontrol altına alın ve yönlendirin. Emin olun karşı taraf bunu hissedecektir.

Sakin, Anlayışlı Olun ve Gülümseyin

Nerede ve nasıl olursa olsun iş hayatı zorludur ve birçok zaman sizi istemediğiniz şeyler yapmaya zorlar. Eğer iş yerinde yaşadığınız olumsuz durumlarda sakin kalmayı, anlayışlı olmayı ve gülümsemeyi başarabilirseniz, bu durum kariyerinize de olumlu yansıyacaktır. İnsan kaynakları ekiplerinin bu tarz durumları çok iyi gözlemlediğini unutmayın.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.