At Kılı Fırçanın Bilmen Gereken 4 Mucizevi Etkisi

Buradasınız

Sev 05 Nisan 2022

at kılı, fırça, fırçalama, sağlık, fayda

Vücut bakımında kullanılan ürünler arasında son dönemlerdeki popülerliğini giderek artıranlardan biri de at kılı fırçalar. At kılından yapılan bu fırçalar, bizleri estetik bir görünüme kavuşturmanın yanında sağlığımız için de çok sayıda faydayı içerisinde barındırıyor. Uzmanlara göre at kılı fırçalarının vücut üzerinde hatırı sayılır etkileri bulunuyor. Ayrıca bu etkiler, kısa bir sürede gözle görülür hale geliyor. At kılı fırçanın bilmen gereken 4 mucizevi etkisini senin için kaleme aldık. 

Kan dolaşımını hızlandırıyor

at kılı, fırça, fırçalama, sağlık, fayda, kan dolaşımı

At kılı fırçalama tekniğinin doğru uygulanması sonucunda kan dolaşımının hızlandığı ve cildin yenilendiği belirtiliyor. Aşağıdan yukarıya doğru yapılan kuru fırçalama yöntemi, vücuttaki metabolik atıkların azalmasına ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı oluyor. Bu sayede vücut daha genç görünüyor ve sıkılaşıyor. Vücudun farklı bölgelerine uygulayabileceğin at kılı fırçalama ile sen de kan akışını hızlandırarak sağlığın için güzel bir adım atabilirsin.

Ölü derileri yok eder

at kılı, fırça, fırçalama, sağlık, fayda, ölü deri,

At kılı fırçalama tekniğinin bir diğer mucizevi etkisi de vücudu ölü derilerden arındırıyor olması. At kılı fırçanın eksfoliasyon özelliği sayesinde vücut doku eşitsizliğinden kurtuluyor ve kabarık görünümler yok oluyor. Yüz başta olmak üzere kollar ve bacaklarına at kılı fırçalama tekniğini uygulayarak sen de ölü hücrelerinden kurtulabilir ve daha canlı, daha sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşabilirsin.

Gözenekleri temizler

at kılı, fırça, fırçalama, sağlık, fayda, gözenek, erkek

Gözenekler her ne kadar yüz ile özdeşleşse de aslında tüm vücutta irili ufaklı olmak üzere bulunuyor. Çeşitli peeling yöntemleri ile yüz bölgesinde bulunan gözenekler temizlenebiliyor. Vücudun diğer bölümlerinde yer alan gözenekler için ise at kılı fırçası oldukça etkili. Ter, yağ ve kirlerin neden olduğu vücut gözeneklerinden kuru fırçalama tekniği ile kolayca kurtulabilirsin.

Selülit görünümünü azaltır

at kılı, fırça, fırçalama, sağlık, fayda, selülit

Uzmanlara göre selülitin kesin bir çözümü veya tedavisi bulunmuyor. Ancak spor yapmak, cildi nemlendirmek ve bol sıvı tüketmek selülitlerin azalmasına yardımcı oluyor. At kılı fırçalama tekniği de selülit görünümünü azaltan bir diğer etken olarak karşımıza çıkıyor. Kuru fırçalama tekniği ile selülitlerin oluşturduğu çirkin görüntüyü azaltabilirsin.

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.