Hemen Bugün Diş İpi Kullanmaya Başlamak İçin 5 Neden

Buradasınız

Hareket Et 19 Eylül 2017

Ağız ve diş sağlığı söz konusu olunca pek çok kişi önemli bir ayrıntıyı kaçırıyor: Diş ipi kullanmak! Okulda, reklamlarda veya diş doktoruna gittiğinizde elbet bu tavsiyeyi duymuşsunuzdur. Ancak diş ipi kullanmanın faydaları tam olarak anlaşılmadığı için bu konuda bilinçli olan kişi sayısı çok az. İşte bu yüzden hemen bugün diş ipi kullanmaya başlamak için 5 nedeni sorduk soruşturduk.

1. Ağız Hijyenine Katkı Sağlar

Diş fırçası ön, arka ve çiğneme yüzeyleri olmak üzere dişlerin üç bölümüne erişir. Bu nedenle ara kısımlara ulaşarak etkin bir temizlik sağlayan diş ipi, ağız bakımının ayrılmaz bir unsuru olmalı.

2. Ağız Kokusunu Önler

Düzenli diş ipi kullanımı, dişlerin arasında kalan ve kötü kokuya neden olan artıkları yok ettiği için ağız kokusuyla da mücadele eder.

3. Ağız İçindeki Enfeksiyonlar Kan Dolaşımına Karışabilir

Eğer ağız ve diş sağlığına dikkat etmiyorsanız, herhangi bir enfeksiyon veya iltihap problemi kan dolaşımını etkileyerek daha ciddi hastalıklara neden olabilir. Diş ipi derinlemesine temizlik sağladığı için bu gibi sorunlarla karşılaşmanızı da engelliyor.

4. Diş Eti Kanamalarını Önler

Birçok kişi diş eti kanaması ihtimalini düşündüğü için diş ipi kullanmaktan korkuyor. Ancak diş ipi kullanımı, dişlerin sağlığını iyileştirdiği için farklı bir diş hastalığı yoksa kanamayı da engelliyor.

5. Plak Oluşumunu Önlemeye Yardım Eder

Dişleri düzenli olarak fırçalayarak diş sağlığını %100 korumak mümkün değil. Çünkü diş ipi kullanmamak plak oluşumunu hızlandırır. Plak oluşumunu önlemek ve daha sağlıklı bir gülüşe sahip olmak düzenli diş ipi kullanmanın faydaları arasında. Gülüşünüzü garantilemelenin bir başka yolu da Gülen Yüzler Ferdi Kaza Sigortası yaptırmak. Bu sigorta ile birlikte QNB Sigorta Ayrıcalıklar Kulübü’ne ücretsiz üye olarak diş hekimi muayenesi, diş taşı temizliği ve diş röntgeni hizmetlerinden yılda iki kez ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Bonus: Diş İpi Nasıl Kullanılır?

Unutmayın ki ağız gargarası gibi destekleyici bakım ürünleri diş ipinin yerini tutmuyor. Diş ipi, iki dişin birleştiği yerden nazikçe, bölgeye zarar vermeden, aşağıdan yukarıya doğru kullanılmalı. Her gün düzenli kullanılan diş ipiyle diş eti hastalıklarını ve çürükleri engelleyebilirsiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
5 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.