Limonlu Suyun Faydaları Nelerdir?

Buradasınız

Ye-İç 28 Temmuz 2018

Son yıllarda limonlu su birçok yerde sıklıkla karşımıza çıkıyor. Diyetisyenlerin diyet listelerine kattığı, restoranların menülerine dahil ettiği, doktorların önerdiği limonlu su birçok alanda bizlere yarar sağlıyor. İşte limonlu suyun faydaları!  

Sindirime İyi Gelir

Limonlu suyun faydaları arasında ilk sırada mide dostu olması geliyor. Çünkü limonlu sudaki asit yemekleri çok daha kolay bir şekilde sindirmenize yardımcı oluyor. Mide yanması, gaz, mide ağrısı ve gaz sancısı çekenler limonlu su içerek sindirim sistemlerinde olumlu yönde değişimler gözlemleyebilir.

C Vitamini Kaynağı

Limonlu suyun faydaları arasında C vitamini etkisini saymazsak olmaz. Mükemmel bir C vitamini kaynağı olan limonlu su adeta antioksidan görevini görüyor. Kalp ve damar hastalıkları, felç ve tansiyon rahatsızlıkları üzerinde etkili olan C vitaminini içeren limonlu suyu içerek sağlığınızı koruma altına alabilirsiniz.

Cilde Faydalı

Su içmenin başlı başına cilde ne kadar iyi geldiği artık biliniyor. Cildi besleyen ve nemlendiren su, gücünü C vitamini açısından güçlü olan limonla birleştirdiğinde süper bir etki yaratıyor. Amerikan Klinik Beslenme Derneği yaptığı çalışmalarda C vitaminin buruşmuş ve kuru ciltler üzerinde oldukça etkili olduğunu açıklıyor. Kırışıklıklara karşı savaş açan limonun suyunu su ile birlikte içtiğiniz zaman sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmanız mümkün. İşte limonlu suyun faydaları arasında en cazip olanlarından biri!

Kilo Vermeye Destek

Limonlu suyun faydaları ile ilgili sorulan soruların başında limonlu su zayıflatır mı, sorusu geliyor. Klinik Biyokimya ve Beslenme Dergisi’nde yapılmış olan araştırmalar limonda bulunan polifenol antioksidanların kilo alımını yavaşlattığını söylüyor.

Kötü Ağız Kokusunu Gidermeye Yardımcı

Limonlu su içmek ağızdaki kötü kokuyu gidermeye yardımcı oluyor. Soğan, sarımsak gibi yoğun kokulu besinleri yedikten sonra ağzınızda kalan kötü kokuyu yemeklerden sonra içeceğiniz bir bardak ılık limonlu su ile giderebilirsiniz. Sabahları kalktığınız zaman da bir bardak içerek yeni güne limon suyunun faydaları ile başlayabilirsiniz.  

Böbrek Taşlarına Düşman

İdrar söktürücü özelliğe sahip olan limonlu suyun faydaları arasında böbrek taşlarına karşı savaş açması da yer alıyor. Vücudun ihtiyacı olduğu suyu yeniden kazandıran ve kolay bir şekilde idrar yapmayı sağlayan limonlu su, böbrekler üzerinde de oldukça etkin rol oynuyor. İdrarın kolay bir şekilde vücuttan atılmasına engel olabilen, büyümeye meyilli böbrek taşlarının oluşum ihtimali bu sihirli su sayesinde azalıyor.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.