Cigna Finan Hemen Bilgi Al

Başak Burçlarının Hayatlarını Kolaylaştıracak 10 Tavsiye

YAŞA01 Eylül 2017

Sorumluluk sahibi ve sürekli geleceği düşünen bir karaktere sahip olan Başak burçları, Eylül ayı içerisinde hayatlarında bir dizi değişim yapmak zorunda kalabilirler. İşte yaşamlarının dönüm noktasında olan Başak burçlarının işini kolaylaştıracak birkaç ipucu.

İşe Olan Düşkünlüğünüzü Azaltıp Biraz Kafa Dinleyin

Başak burçlarının en bilindik özelliklerinden biri işe olan düşkünlükleri. En doğrusunu yapmak istemek çok güzel ama bu ay biraz az düşünün, kendinizi rahatlatın. Eylül sizin için yazın yapamadığınız ya da yeterli gelmeyen tatil ayı olsun.

Yatırım Yapma Zamanı

Eylül ayında doğan Başak burçları hayatlarına yeni bir yön verip daha mutlu olurken, geleceklerini de önemsiyor ve Cigna Finans’ın yenilikçi ürünü Primini Geri Ödeyen Kanser Korumalı Ferdi Kaza Sigortası’na sahip olarak, kaza sonucu vefat, sürekli sakatlık ve kanser teminatları ile hayatın kötü sürprizlerine karşı kendilerini ve sevdiklerini güvence altına alırken, bu risklerin gerçekleşmediği durumda ödemiş oldukları primleri iade alıyorlar.

yatırım yapmak

Geçmiş ve Gelecek Arasında Kalmayın, Anı Yaşayın

Geçmişi düşünüp pişman olurken ve gelecek kaygısı yaşarken bugünü atladığınızı hiç fark ettiniz mi? Eylül ayında anın tadını çıkarın, ne yapmak istiyorsanız geçmişe ve geleceğe bağlı kalmadan yapın.

 

Aşırı Titiz ya da Analizci Olmayın, Aşırılıktan Kaçın

Başak burçlarının genel özellikleri arasında titiz ve analizci olmak var. Siz kendinizi aşmaya çalışın, bu kadar takıntılı olmak sizi yorar ve hasta eder. Aşırı olmayın, temiz ve analizci bir yapıya sahip olmak güzeldir fakat fazlası hem sizi üzer hem de etrafınızı rahatsız eder.

 

Mükemmel Olmak Zorunda Değilsiniz

Başarılı olmak çok güzeldir fakat her zaman her şeyi başaramazsınız. Hata yapmaktan korkmayın, hatalarınızla güzelsiniz. Ayrıca unutmayın, çevrenizdekiler de mükemmel olmak zorunda değil. Yine de Eylül ayında hatalarınızla barışık mükemmel bir ay geçirebilirsiniz.

Sağlığınız En Değerli Hazineniz, Yorgun Düşene Kadar Çalışmayın

Kendinizi önemseyin, uyumayı, dinlenmeyi ve hobilerinizi aksatmayın. Unutmayın sağlığınız tüm işlerinizden daha önemli.

Ilımlı ve Şefkatli Davranın, Bazen Affedici Olmak İyidir

Aşırı tenkitçi ve fevri olmayın. Karşınızdakiyle empati kurun, olaylara daha ılımlı yaklaşın. Tabii ki sürekli alttan alıp affetmeyin ama bazen affetmek gerektiğini de unutmayın.

Son Söylenecek Sözleri En Başta Söylemeyin

Bazen kendinizi kaybedip her şeyi yıkıp geçiyorsunuz. Böyle olmayın, olaylar karşısında daha sakin ve sessiz olmaya çalışın. Hemen yıkıcı sözlerle tüm bağları koparmayın.

Yaptığınız İşte Ustalaşın

Bazen kendinizi birden çok iş yaparken bulabilirsiniz. Çalışmayı seviyorsunuz ama her işi aynı anda yapamazsınız. Bir şey seçin ve o işte ustalaşın. Hepsinden azar azar bilmektense bir işin vazgeçilmezi siz olun.

Kansere İnat Yaşasın Hayat Hemen Başvur

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
YAŞA 23 Eylül 2017

Dünya, her yıl 23 Eylül’de gece ile gündüzün sürelerini eşitleyerek bize kış mevsiminin geldiğini haber verir. Halk arasında daha yaygın bir söylemle sonbahar ekinoksu ya da güntün eşitliği olarak da ifade edilen bugün, evrenin kendi içerisindeki muhteşem döngüsünün sadece küçük bir yansıması gibidir. Pek çok ülkede baz alınan bilimsel saate göre 22 Eylül’de, saat 20.02’de gerçekleşen bu olay yılda 2 kez tekrarlanır. Var olan her şeyin bir anlamı ve sonucu olduğunu bize bir kez daha hatırlatan 23 Eylül ekinoksuyla ilgili bilmediğiniz 10 doğruyu öğrenmek ister misiniz?

Her İki Kutup Noktası Da Güneş’i Selamlar

Her yıl ekinoksun olduğu bugünde Kuzey Kutup noktasında kaybolarak batan güneş, aynı anda Güney Kutup noktasında doğmaya başlar. Dünyanın her iki ucu da aydınlatıcımız olan güneşi selamlar ve aydınlanır.

Gündüz ve Gece Tam Olarak Eşitlenmez

Bugüne kadar ekinokslarla ilgili edindiğimiz bilgilere göre bugün her yerde tam olarak 12 saat gece ve 12 saat gündüz olur. Ancak işin aslı öyle değildir. Yapılan ince hesaplamalara göre ekinokslarda dünyanın birçok noktasında gündüz 12 saatten birkaç dakika daha fazla sürebiliyor. Kuzey yarım kürede bulunan birçok noktada, ekinoks günlerinde gece-gündüz eşit bir şekilde gözlemlenmiyor. Bu an genelde 25-28 Eylül tarihleri arasında herhangi bir zamana denk geliyor.


Sonbaharda Hava, İlkbahara Göre Daha Sıcaktır

Ekinoks günlerinin olduğu 21 Mart ve 23 Eylül tarihlerinde dünyanın herhangi bir noktasında ölçüm yaptığınızda her iki tarihte de eşit miktarda güneş ışığı aldığını görürsünüz. Ancak yine de sonbaharda, yani 23 Eylül’de hava, 21 Mart’a göre daha sıcak olur. Bunun sebebi dünyanın yaklaşık olarak yüzde 71’ini kaplayan okyanusların ısınıp soğuması için gereken süredir. Suyun ısınıp soğuması, havadan daha uzun sürer. İşte halk arasında pastırma yazı olarak da bilinen sonbahar sıcaklarının sebebi de budur.

Ekvatorda Gölge Boyu 0 Derece Olur

Ekinoks gününde güneş ışınları, tam öğle vaktinde Ekvator’a 90 derecelik bir açıyla düşer. Bunun için de eğer tam bu vakitte Ekvator’da olsaydınız gölgenizin boyu 0 olurdu. Güneş ışınları bu tarihten itibaren güney yarım küreye dik düşmeye başlar.  

Alacakaranlık Süresi En Aza İner

23 Eylül tarihinde tan süresi de en aza iner. Amerika’da bir araştırma için 4 şehirde alacakaranlık süreleri ölçüldüğünde tan sürelerinin o yılın en kısa zamanına denk geldiği görülmüştür. 23 Eylül alacakaranlığında havanın hem daha erken hem de büyük bir hızla kararmaya başladığı fark edilir.

Dünyanın Ekseni En Dik Halini Alır

Dünyanın kutup noktalarından geçtiği varsayılan çizgi, Güneş’in etrafındaki yörünge çizgisiyle yaklaşık 23 derece 27 dakikalık bir açı yaparak döner. Ekinokslarda ise bu açı 90 dereceye ulaşır. Bu yüzden 21 Mart ve 23 Eylül’de Güneş ışınları dünyaya en dik şekliyle ulaşır ve yeryüzü diğer günlerden daha fazla ısınır.

Göçmen Kuşlar Bu Tarihten İtibaren Göç Etmeye Başlar

Güneş’in gökyüzünde çizdiği yay bugünden itibaren yavaş yavaş güneye kaymaya başlar. Havaların soğuduğunu ve Güneş’in de yön değiştirdiğini fark eden göçmen kuşlar 23 Eylül’le beraber güney yönüne doğru göç etmeye başlar.

Fomalhaut Yıldızı Gökyüzünde Belirginleşir

Fomalhaut Güneş’ten yaklaşık 25 ışık yılı uzaklıkta, oldukça parlak bir yıldızdır. Güneybalığı takımyıldızının en parlak yıldızı olan Fomalhaut, ekinoks itibariyle gökyüzündeki yerini tekrar yer alır. Sözcük anlamı Arapça’da balinanın ağzı anlamına gelen yıldız, sonbahar boyunca ve kış aylarının ilk günlerinde gökyüzünün güneyinde görünür. Belki siz de bakarsanız görebilirsiniz.