Şekilden Şekle Gireceğiniz Çok Şekil Yoga Hareketleri

Buradasınız

GALERİ15 / 09 / 2015
Çocuk Duruşu
Çocuk Duruşu
Normalde evde böyle takılsanız size deli derler ama yoga yaparken dünyanın tüm garip hareketlerini yapabilirsiniz. Yogayı sevmek için yeterli bir sebep aslında. Çocuk duruşunun sinir sistemine iyi geldiği söyleniyor.
Köprü Duruşu
Köprü Duruşu
İlkokulda beden eğitimi dersinde yapardık buna benzer köprü hareketini. Sırtı esnetip beli rahatlatan bu hareket, gerginliği de alıyor. Baş ağrılarına da iyi geliyormuş, köprüye bak sen.
Baş Üstü Duruşu
Baş Üstü Duruşu
Başüstüne efendim. Bu hareket n zor yoga hareketleri arasındadır. Temel yoga hareketlerini öğrenmeden bu harekete geçmeyin, bir yerlerinizi kırmayın. Odaklanmayı arttırmak ve sinir sistemini güçlendirmek için yapılıyor. Bacaklarını açan var, açmayan var.
Kartal Duruşu
Kartal Duruşu
Yine çocukken bacaklarımızı birbirine dolayıp “Baaak tornavida oldum.” diyorduk ya, bu hareket kısmen ona benziyor. Koca koca insanları bu hâllere getiren yoga, tebrikler cidden. Omuzlardaki, bacaklardaki ve kollardaki gerginliği alan bu duruş, odaklanmayı güçlendirerek stresin azalmasını sağlıyor.
Karga Duruşu
Karga Duruşu
Güçlü bir karın bölgesi gerektiren hareket, vücut dengesini ve koordinasyonunu sağlamaya yarar. Odaklanma ile dengenin ne demek ve kaç bucak olduğunu anlamanızı sağlayan harekettir. Düşünsenize, böyle karga gibi dururken faturalar filan aklınıza gelmez hiç.
Yunus Duruşu
Yunus Duruşu
Hayvanlar âlemiyle devam ediyoruz. Bu hareketin adı yunus duruşu. Ön kollar yere yapışık, pop havada, ayak parmak uçları yerde, topuklar havada hafif öne doğru eğilerek yapılan bu hareket de zihni sakinleştirip, endişeyi azaltıyor.
Köpek Yavrusu Duruşu
Köpek Yavrusu Duruşu
Hayvanlar farkında olmadan yoga yapıyorlarmış da haberimiz, daha doğrusu haberleri yokmuş. Çocuk duruşunun başka bir çeşidi olan köpek yavrusu duruşu kamburlaşmayı önlüyor. Çocuklar ve hayvanlar dünyanın en muhteşem iki canlısı, hareketlerin de vardır bir hikmeti, eğiliniz.