Sakal ve Bıyıklarınızı Birer Sanat Eserine Dönüştürecek Öneriler

Buradasınız

Sev 14 Ekim 2017

Erkeklerin tarzlarını ve dış görünüşlerini tamamlayan en önemli unsurlardan biri olan sakal ve bıyıklar, küçük dokunuşlarla birer sanat eserine dönüşebiliyor. Son zamanlarda çıkan yeni bakım ürünleriyle daha da renklenen ve farklılaşan sakal-bıyıklarda en son tarzları öğrenmeye ne dersiniz?

Kısa Sakal Modeli

Bakım açısından daha rahat olan ve sakallarının daha derli toplu gözükmesini tercih eden erkeklerin gözdesi kısa sakal modeli, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da en çok ilgiyi görecek modeller arasında yerini almayı sürdürecek gibi görünüyor.

Kurt Adam Modeli

En sevilen Marvel karakterlerinden biri olan Wolverine, yani Logan karakterine hayat veren ünlü oyuncu Hugh Jackman modeli olarak da bilinen kurt adam modeli sakal, yuvarlak ya da kare şeklinde bir yüze sahip olan erkeklerin tercihi durumunda.

Uzun Keçi Sakal

Tüm zamanların klasiği olan keçi sakalı son yıllarda biraz daha uzun versiyonlarıyla erkeklerin yeni gözdesi durumunda. Sakalsız kalamayan, kirli sakal sevmeyen ve sakal bakımını zor bulan erkeklerin tercihi olan keçi sakalı, günümüzde uzun versiyonuyla karşımıza çıkıyor.

Kaba Sakal

Bir klasik sakal modeli daha. Yıllar geçse de birçok erkeğin gözde sakal stili olan kaba sakal, ününü korumaya devam ediyor. Bakımı zor olsa da erkeklerin gözdesi olmayı sürdüren kaba sakal, erkeklerin tarzlarında ve dış görünüşlerinde tamamlayıcı bir unsur niteliği taşımayı sürdürüyor.

Imperial Modeli Bıyık

Almanya’nın son imparatoru olan II. Kaiser Wilhelm'in adını taşıyan bu bıyık modeline sahip olmak hiç de kolay değil. Bıyığın yanaklardan elmacık kemiklerine kadar uzadığı bu bıyık türü son dönemlerin ilgi çeken bıyık stillerinden biri durumunda.

Çapa Modeli

İnce çeneli yüz hatlarına oldukça uygun bir model olan bu sakal biçiminde çene bölgesindeki sakallar biraz daha dar tutuluyor. Çapa modeli, keçi sakalı modelinde olduğu üzere tamamıyla kirli sakal sevmeyen ve sakal bakımını zor bulan erkeklerin tercihlerinden biri durumunda.

Sakal Temizliğinize Özen Gösterin

Canlı ve dolgun görünümlü sakallara sahip olmayı çoğu erkek ister. Bu doğrultuda herhangi bir hamlede bulunmadan önce sakal ve bıyıklarınızın temiz olduğundan emin olun. Temiz olmayan sakallara hangi bakım ürünü kullanılırsa kullanılsın, gerekli hijyen standartları sağlanmadığı için sivilce, dökülme ve kaşıntı gibi etkilere neden olacaktır.

Sakal ve Bıyıklarınızı Bakım Yağlarıyla Güçlendirin

Zayıf, sönük ve cansız sakallardan kurtulmak düşünülenin aksine hiç de zor değil. Çoğu erkek yalnızca sakal ve bıyıklarının temizlenmesinin yeterli olduğunu düşünmektedir. Temizlemiş olduğunuz sakal ve bıyıklarınızın bakımı ise asıl şimdi başlıyor. Sakal şampuanı ya da sakal sabunu ile temizlemiş olduğunuz sakal ve bıyıklarınıza uygulayacağınız bir sonraki işlem sakal bakım yağının masaj yaparak yedirilmesidir. Sakal ve bıyıklarınıza uygulayacağınız bakım yağı içerisinde bulundurduğu vitaminler sayesinde sakalınızı kökten uca besleyecek, dış etkiler sebebiyle kuruyan cildinizi nemlendirecektir. Bu tür sakal bakım yağları genel olarak tatlı badem, jojoba, kayısı çekirdeği, E vitamini yağı gibi doğal yağları barındırmaktadır.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
12 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.