İstenmeyen Anılarınızı Nasıl Silebilirsiniz?

Buradasınız

Hareket Et 17 Temmuz 2017

Hayat birçok zaman karşımıza pozitif şeyler çıkarmayabilir. Herhangi bir kaza geçirme ya da hasta olma olasılığımız, bunların hiçbir zaman başımıza gelmemesi kadar olasıdır. Geçmişe dair istenmeyen anılarımızdan kurtulmak ise elimizde.. Neler yaparsak hayatı daha yaşanabilir kılarız? İşte birkaç ipucu.

Kabullenin

Geçmişinizi, geçmişinizin bir parçası olan insanları, yaptıklarınızı çoğu zaman hatalarınızla birlikte kabullenin. İçinde bulunduğunuz koşulları kabullenin ve bunların hiçbirinin sizi tanımlamadığını akıldan çıkarmayın. Kabulleniş, bir şeyleri geride bırakmanın ve kendinizi özgür kılmanın ilk adımıdır.

kabullenmek

Şimdiki Zamana Odaklanın

Siz aslında ne dünde ne de yarında yaşıyorsunuz o yüzden en değerli anınız bu an. Eğer bunu fark eder ve bunun üzerine de gününüze hak ettiği değeri verirseniz daha mutlu olabilirsiniz.

Şimdiki zamana odaklanın

Pes Etmeyin

Bir sınavdan düşük not alınca, nasıl çalışıp notunuzu yükseltebildiyseniz şimdi de kötü bir geçmişe karşı sabredip güzel bir hayat yaşayabilirsiniz. Hayatta olumsuzlukların varlığı kendi gelişiminiz için gerekli olan bir şeydir. Ama olanlara karşı doğrudan gardınızı indirmeyin. Yine yeniden başlayabilirsiniz. 

Kendinize Karşı Acımasız Olmayın

Birçoğumuz en ağır eleştirileri her zaman öncelikle kendimize yapmayı tercih ederiz. Yaşanan olumsuzlukları geride bırakmak belki zor olabilir ama kimse bilerek ya da isteyerek hata yapmaz. Bu konuda kendinizle anlaşın, hayatla muhasebenizi yapın ve kendinizi sevin.

kendinize iyi davranın

Her Şeyin Kendi Sınırlarında Bir Sebebi Vardır

Geçmişte yaşanan olaylar geçmişte kaldı. Ama hala “Ya şöyle olsaydı?” diye kendinize sorabilirsiniz. Aklınızdaki bu sorunun bugününüzü etkilemesine izin vermeyin. Yaşadığınız her şeyin mutlaka bir sebebi olduğunu ve çoğu zaman da bunun sizden bağımsız olarak meydana geldiğini unutmayın. 

her şeyin sebebi vardır

Meditasyon ya da Spor Yapın 

Hayatta alışkanlık haline getirilmesi gereken önemli bir eylem, meditasyon ya da spordur. Bu hem iç huzura kavuşup rahatlamanız, stresinizi atmanız hem de daha sağlıklı ve diri bir vücuda kavuşmanız için önemlidir. Kendinizi rahatlatacak bu tarz yöntemler bulabilirseniz, geçmişinizle olan bağınızı da daha kuvvetli hale getirebilirsiniz.

Affedin ve Unutun

Bugünün ve yarının en etkili başlangıç rotasını çizmek yine bizim elimizde. Geçmişimizin üzerimizde olumsuz etki yaratmaması için ise mutlaka hata yapan her kim olursa olsun onu bağışlamanız gerekiyor. 

Çantanızdaki Yükü Bırakın 

Hikayeniz, sorunlarınız, maddi kaygılarınız belki de ulaşamadığınız hedefleriniz… Bunların hepsi sizi geriye iten, yarına karşı umudunuzu düşürücü şeyler. Onları yolun hemen şu anında kenarda bırakıp ilerlerseniz gerçek hayata bakışınız ve hayattaki amacınız kendini açığa çıkaracaktır. 

Sevdiklerinize Vakit Ayırmaya Devam Edin

Sizi çoğu zaman bir sarılmasıyla mutlu edecek insanlara gülümsemenizi eksik etmeyin. Vakit ayıramadığınız zamanların geride kaldığını kabullenip, onların hayatlarına yeni enerjinizle dönüş yapın. Bu sayede kötü zamanlar daha kolay geride kalacaktır. 

sevdiklerinizle vakit geçirin

Hayat zaman zaman üzerinize çok fazla geliyor olabilir. Siz ne olursa olsun ümidinizi kaybetmeden yolunuza devam edin. Geleceği düşünmek ve hayattan çıkardığınız derslerle daha mutlu yarınlara bugünden adım atmak için Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası yaptırmayı da ihmal etmeyin. 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
5 + 7 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.