Dünyaca Ünlü Süper Modellerin Beslenme Alışkanlıkları

Buradasınız

Ye-İç 21 Ocak 2019

Öncelikle açıkça belirtelim. Süper modellerin bu kadar güzel ve zayıf olmayı başarabilmeleri kesinlikle genetik ve kalıtsal olarak bir şans meselesi. Fakat yine de her istediklerini, her an yiyebildiklerini sanmayın! Yılın büyük bir çoğunluğunu diyet yaparak, daha açık bir ifadeyle sağlıklı beslenerek geçiriyorlar. İşte ünlü modellerin beslenme alışkanlıkları.

Bella Hadid

Bella Hadid geçtiğimiz yıl sosyal medya hesaplarında, her gün ızgara peynirli sandviç ve patates kızartması yediğini açıkladı. Ayrıca sabah uyandığında limonlu suyunu mutlaka içiyor; limonlu su tüketerek kendini daha sağlıklı hissettiğini söylüyor. Gün içerisinde, yeşillik ağırlıklı besinler ve taze sıkılmış meyve suları tüketiyor. Pazartesi ve çarşamba günleri detoks yapıyor.

Gisele Bündchen

Bitki bazlı diyetten yana olan Gisele Bündchen; kinoa, darı, fasulye gibi besinlerin yanında ördek, biftek ve yabani somon gibi yağsız etler de tüketiyor. Gisele’in diyetinde beyaz un, şeker, iyotlu tuz, kafein ve mantara yer yok.

Miranda Kerr

Miranda Kerr, çok tartışılan kan diyetini uyguluyor. Her kan grubu için ayrı bir diyetin uygulandığı kan diyetlerinde, büyük ölçüde vejetaryen beslenme tarzına bağlı kalınıyor. Miranda Kerr, A tipi kan grubunun diyetini uyguluyor. Diyet kan basıncı, insülin direnci, bel çevresi yağlarını dengeliyor. A grubu diyetinde et ve süt ürünleri hızlı kilo aldırırken, soyalı yiyecekler ve bitkisel ürünler kilo vermeyi hızlandırıyor. A grubu diyetinde et tamamen yasak. Deniz ürünleriniyse çok az tüketmek gerekiyor.

Kendall Jenner

Kendall Jenner fitness ve rejimi bir arada yürütüyor. Sağlıklı yaşamı hayatının bir parçası haline getiren Kendall, sağlıklı yemekler yemediği zaman antrenmanlarında bunu hissettiğini söylüyor. Güne yumurta, avokado ve yulaf ezmesiyle başlayan ünlü model, kendini böylece daha iyi hissediyor.

Referanslar

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.