Daha Hızlı ve Sağlıklı Yoldan Kilo Almanın 8 Yolu

Buradasınız

Ye-İç 23 Ocak 2018

Bazılarımız için kilo almak ya da fazla kilolu olmak zaman zaman bir kabus haline dönüşebiliyor. Ancak bazılarımız için de kilo almak, daha sağlıklı olmak için vazgeçilmez olabiliyor. Bazı hastalıkların tedavisi için doktorlar tarafından önerilen kilo almanın hızlı ve sağlıklı yollarını sizler için derledik.

Öncelikle beslenmenizi düzenleyin

Sağlıklı bir yaşam sürmenin ana kurallarından biri düzenli ve dengeli bir şekilde beslenmektir. Kilo almak istiyorsanız da bu kural aslında değişmez. Kilo alımı denince akla ilk gelen çok ve sürekli şekilde bir beslenme oluyor. Ancak durum böyle değil. Daha sağlıklı bir yaşam sürmek ve kilo alımınızı hızlandırmak istiyorsanız öncelikle beslenmenizi düzenlemeniz gerekiyor.

Seçim sizin, hayat sizin…

Siz siz olun kilo alacağım derken ipin ucunu kaçırmayın ve sağlığınızdan olmayın. Sağlıklı günlere kavuşmak ve bunu yaşamınız boyunca sürdürmek için Benim Seçimim Hayat Sigortası yaptırın, kilo alırken de istenmeyen durumlara karşı hazırlıklı olun. Teminat tutarlarını da sizin belirleyebileceğiniz Benim Seçimim Hayat Sigortası’yla sigortanız tamamen size özel olacak.

Doktorunuzla birlikte hareket edin

Sağlığınızla ilgili atacağınız her adımda öncelikli olarak doktorunuza danışmanız ve onunla birlikte hareket etmeniz gerekir. Doktorunuz sizin güncel sağlık durumunuzu en iyi bilen kişidir. Kilo alma sürecinde de doktorunuz hatta doktorlarınızla birlikte bir yol çizmeniz ve söylenenlere harfiyen uymanız çok önemlidir.

Sporu unutmayın

Günlük egzersizler ya da spor, sadece kilo vermek için uygulanmaz. Sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmanın ötesinde spor, size kilo alırken de büyük yararlar sağlayacaktır. Her gün yapacağınız egzersizler alacağınız her bir kalorinin vücudunuzda dengeli şekilde dağılmasını ve bunu tamamen sağlıklı bir süreçte yapmanızı sağlayacak.

Bol bol sıvı tüketin

Sıvı tüketimi, ancak sağlıklı ve vücudunuz için yararlı olan sıvılardan bahsediyoruz, kilo alım sürecinde mutlaka yapmanız gereken diğer bir unsur. Yemeklerden önce ya da yemeklerle birlikte alacağınız uygun miktardaki sıvılar, kilo alım sürecinizi oldukça hızlandırabilir. Burada da en doğru kararı yine doktorunuz verecektir.

Kalorisi yüksek ama sağlıklı besinleri tercih edin

Sağlıklı bir kilo alım süreci için izlemeniz gereken yol sık sık ve kalorisi yüksek besinler tüketmektir. Genelde enerjisi de yüksek olan bu besinlerle birlikte daha hızlı şekilde kilo almanız mümkün olacaktır. Örneğin fıstık ezmesi, muz, peynir ya da zeytin gibi besinleri tercih edebilirsiniz.

Çok aç kalmayın

Vücudunuz aslında 7 gün 24 saat çalışan bir makine gibidir. Siz uykudayken ya da dinlenirken de çalışmasına devam eder. Kilo alırken de bu prensibi hiçbir zaman aklınızdan çıkarmadan hareket etmeniz çok önemlidir. Bunun için vücudunuzun çalışmasını ve bir şeyler üretmesini engellemeyin ve gün içerisinde çok uzun süreler aç kalmayın. Ortalama olarak her 4 saatte bir farklı ve sağlıklı besinler tüketmeye özen gösterin.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 9 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.