Smoothie Hazırlamak İçin İhtiyacınız Olan 5 Madde

Buradasınız

Ye-İç 24 Mayıs 2018

Toksin atımını kolaylaştıran, şişkinliği önleyen ve sindirimi hızlandıran içecekler sıralamasında yaz aylarının vazgeçilmez tadı smoothie ile tanışmanızı öneririz. Smoothie, 80 yılı aşkın süredir üretilen ve satışları oldukça iyi ürünler arasında yer alıyor. Evrensel lezzetler arasında yer alan smoothieyi siz de evde yapabilir ve deneyebilirsiniz. Kilo verdiren bir smoothie tarifleri 250 kaloriyi aşmayan, sağlıklı ve toksin atmanızı sağlayan içecekler arasında yer alıyor. Aklınıza ise ilk olarak smoothie nasıl yapılır sorusu gelebilir. Evinizde smoothie hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bal

Doğanın bize sunmuş olduğu nimetlerden birisi olan bal, hayatımızda vazgeçilmezler arasında yerini almış durumda. Bal, smoothie tarifleri için vazgeçilmez bir unsur. Ağzınızın tatlanması için smoothie hazırlarken bal ilave etmeyi unutmayın. Leziz bir smoothie tarifi için kıvam artırıcı özelliği ile de balı kullanabilirsiniz.

Mevsim meyveleri

Smoothie hazırlamanın belki de en büyük şartı meyvelerdir. Yağ yakıcı smoothie için ise böğürtlen, muz, çilek, kivi, kayısı ve daha sayılamayan onlarca meyveden oluşan bir zincir sizleri bekliyor. Seçim size kalmış ancak lezzetli bir smoothie için mevsim meyveleri arasından seçim yapmayı unutmayın. Toksin atan bu sağlıklı içeceğin en büyük mimarı meyveler.

Buz

Yaz aylarında bunaltıcı hava sıcaklıklarına karşı buz her zaman bir kurtarıcı niteliğinde. Sağlık bir şekilde serinleten smoothie için buz olmazsa olmazlardan. Dolayısıyla kilo verdiren smoothie hazırlarken buzluğunuzdan buzunuzu eksik etmeyin.

Maden Suyu

Doğal maden suyu sindirim sistemine yardımcı özelliğiyle tanınıyor. Kilo verdiren bir smoothie hazırlamak için mutfağınızda olması gereken malzemelerden birisi de doğal maden suyu. İçinde bulunan mineraller ile smoothieye güç katan maden suyu, aynı zamanda sindirim sisteminiz için de önemli bir kaynak olacak.

Yoğurt

Dünyaya adını duyurmuş bir lezzet olan yoğurt, smoothie nasıl yapılır sorusunun da en güzel yanıtlarından biri. Yoğurt, aynı zamanda sağlığa olan desteği ile tanınan bir besin. Yağ yakıcı smoothie hazırlarken tadının daha da hoş olması için yoğurt da kullanabilirsiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
10 + 7 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.