Pokemon Go ve “Bu Kadar Da Olmaz” Dedirten Kazaları

Buradasınız

Yaşa 15 Temmuz 2016

Son günlerin en çok konuşulan konusu, artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon Go ve Pokemon Go’nun hayatımızı nasıl etkilediği. Dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişinin tutkunu olduğu oyunun sebep olduğu kazalar ise bir o kadar şaşkınlık verici.

 

Otoyolda Pikachu Avı

Kaynak

26 yaşındaki Lamar Hickson, ABD’nin Massachusetts eyaletinde Pikachu yakalayayım derken ciddi büyüklükte bir kaza yaptı. Otomobil kullanırken Pokemon Go oynayan genç, neyse ki kimsenin ciddi bir yara almasına sebep olmadı ama araçların durumu için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Tabii bu olay, ileride Pokemon Go’nun ne gibi kazalara yol açabileceği konusunda büyük endişelere sebep oldu. Hatta #dontpokemongoanddrive hashtag’i dört bir yanı sardı.

 

Polisten Uyarı: Gözlerinizi Yoldan Ayırmayın!

Kaynak

 

Bir diğer kaza da 12 Temmuz akşamı New York’ta meydana geldi. 28 yaşındaki sürücü otomobil kullanırken Pokemon Go oynamaya kalkınca ağaca çarptı. Polis şans eseri kimsenin yara almadığını söylerken halkı da ciddi bir şekilde uyardı. Haberlere göre şimdiye kadar bilinen Pokemon Go yüzünden 16 tane kaza oldu. Hatta Meksika’da bir gencin köprüden düşüp öldüğü söylentisi de yayılmış durumda ama doğru olup olmadığı bilinmiyor.

 

Canlı Yayında Mıydık Pardon....

Büyük kazalar sadece otomobilde olmuyor. Kendini oyuna kaptırıp kilometreler ötede hiç bilmedikleri yere gidenler mi dersiniz, bisikletle yola fırlayanlar mı... Tabii bazen de komik kazalar da yaşanmıyor değil. Pokemon peşindeyken canlı yayında kameranın önünden geçenler bile olmuş.

 

Buralarda Pokemon Go Oynamak Yasak!

Kaynak

 

Kaza haberleri alıp başını gidince, “Şunları yaparken Pokemon Go oynamayın” haberleri bile yapılmaya başlandı. Bisiklete binerken, hastanede, bilmediğiniz yerlerde tek başına, çok kalabalık yerlerde, hatta cenazede ve mezarlıkta. Malum Pokemonlar ağaçlık yerleri çok seviyorlar. Arlington Mezarlığı bu durumdan öyle şikayetçi olmuş ki, Pokemon Go oynayanları hoş karşılamadıkları yönünde tweet atmış. Bu tweet de 12 bin RT almış.

 

En Kolay Çözüm: Drone’la Pokemonculuk

Drone’lar artık hayatın her yerinde! Hal böyle olunca, kendini sağlama almak isteyen Pokemon Go’cular drone’lardan destek almaya başladı bile...

 

Anladığımız kadarıyla Pokemon çılgınlığı katlanarak artmaya ve bu tür kaza haberlerini duymaya devam edeceğiz. Her an yolda yürürken oyunu heyecanla oynayan biriyle karşı karşıya kalabilir, dikkatsizliğine hedef olabilirsiniz. Siz en iyisi kazalara karşı önleminizi bugünden almak için Cigna Ferdi Kaza Sigortası yaptırın, kendinizi ve sevdiklerinizi maddi güvence altına alın.

Bakınız: Ferdi Kaza Sigortası İle Önlem Alabileceğin 5 Durum 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.