Evde Kullandığımız Hayat Kurtaran 10 Nesne

Buradasınız

Yaşa 31 Ağustos 2017

Hepimizin evinde bulunan ve her gün gözümüzün önünde olan fakat kıymetini ona ihtiyacımız olduğunda fark ettiğimiz bir takım nesneler vardır. Sahip oldukları işlevler ile yeri geldiğinde hayat kurtarıcı olurlar. Bu bir makas, bir mum ya da bir tirbuşon olabilir. İşte evde kullandığımız ve hayat kurtaran 10 nesne.

Makas

Her evin olmazsa olmazıdır o. Fakat bizim ona ihtiyacımız olmadığı sürece evin bir köşesinde sessiz sessiz bekler. Ne zaman bir şey kesmemiz gerektiğinde hızlıca onu buluruz. Suskun olduğu kadar tehlikelidir de. Bu yüzden hayatımızı kurtarmadığı zamanlarda güvenli bir yerde saklanması şarttır.

Makas

Kibrit

Elektriğin sonsuz güç kaynağının olmaması bizim kibrite duyduğumuz ihtiyacı meydana getirdi. “Elektrik varken bu ilkel ışık aleti de nedir?” demeyin. Elektrik her kesildiğinde mum, ocak ve daha birçok şeyi yakmak için ona koşuyoruz. O bizim eski dostumuz.

Sıcak Su Torbası

Ağrıyan karınlar, üşüyen vücutlar ve daha birçok fazla durumda, sıcak su torbasının ellerinden öpülür. Özellikle ısınamayan ve hasta bulunan  evlerin gönlüne taht kurmuştur. Varlığının kıymeti pek bilinmemekte, işi bitti sanıp dolaba , sandığa kaldırılan bir nesnedir.

Üçlü Priz

Tartışmasız evdeki en önemli eşyalardan biridir o. Şarj aletinizin ipi kısa mı geldi? TV fişe yetişmiyor mu? Odanızda laptopunuzu takacak priz yok mu? Anında akla gelen ve rahatlıkla 20 cm uzayabilen evin muazzam nesnesidir.

Priz

Faraş

Genelde, “Elektrik süpürgesi açmaya üşenen insanlarca ya da şuncacık toz için neden elektrik süpürgesi açıyorum?” diye düşünen bireylerce kullanılır. Bir nevi misafirin gelmesine yakın etrafı temizlemek amaçlı hayat kurtarıcıdır. Hele bir de elektrikli süpürgeniz yoksa evin göz bebeği durumundadır.

faraş

Gazete Kağıdı

Türk halkının okumak dışında her işlevde kullandığı nesnedir. Bir şey mi kesilecek veya eşyaları sarmak için kağıt mı lazım? Hemen akla ilk gelen şey tarihi geçmiş gazete kağıtlarıdır. Hepimizin günü birinde üzerinde yemek yemişliğimiz de vardır.

Gazete kağıdı

Ayakkabı Keratası

Ayaklarımız için üretilmiş veli nimet değerinde olan nesnedir. Ayaklarımızın biricik dostu olan keratalar ile kimi zaman bağcıklarımızı çözmek zorunda kalmayız, kimi zaman ayakkabımızı hızlı ve kolay giymemizi sağlar, kimi zaman da arka kalıbı dar olan ayakkabımızı açmamızı sağlar.

Tirbuşon

Genelde şarap açmada inanılmaz derecede rahatlık ve kolaylık sağlayan nesnedir. Bir pense ve çivi de aynı işlevi görür fakat böyle bir nimet elinizin altında varken neden uğraşasınız?

Borcam

Her evde ikişer üçer tane fazla bulunması sebebiyle hediye vermemiz gereken durumlarda elimizin altında bulunan ve kutusundan hiç çıkarılmamış nesnedir. Bu nedenden dolayı sosyal medyada “milli hediyemiz” ilan edilmiştir.

Mum

Elektriğin acizliğine uğrayıp bütün gece karanlıklar altında kaldığımızda, tek ışık kaynağımız olan nesnedir. Mumun şöyle bir hayat kurtarıcı yönü vardır: mum var ise elektrik yok demektir. Bu da mumu, mum ışığı altında aile içi iletişimi pekiştiren güç unsuru ilan eder.

MUM

Evinizin içinde neye, ne zaman ihtiyaç duyacağınızı asla bilemezsiniz. Başınıza kötü bir şey gelmeden önlem almak ve Her Eve Lazım Ferdi Kaza Sigortası ile olası kazanların önüne geçmek ise yine sizin elinizde. Sigortanın sağladığı aile destek paketi ile kombi bakımından halı yıkamaya evinizde ihtiyaç duyduğunuz hizmetlerden ücretsiz ve indirimli olarak faydalanabilirsiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 8 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.