Yeni Yılda Uygulamanız Gereken Kolay Ama Etkili 8 Alışkanlık

Buradasınız

Yaşa 03 Ocak 2018

Yeni yıl, yeni umutlar, yeni başlangıçlar demek. Bu alışkanlıkları hayatınıza katarak 2018’i daha verimli bir yıl haline getirmeye ne dersiniz?

Hemen Kendinize Bir Ajanda Alın

2018 verimli bir yıl olsun istiyorsanız, planlı ve programlı olmalısınız. Bunu başarmanın ilk kuralı ise ajanda kullanma alışkanlığı edinmek. Günlük yapılacaklar listenizi bu ajandaya yazıp, neyi yapıp neyi yapmadığınızı görmek, büyük oranda kafanızı rahatlatacak. Eğer ki defter taşımakta zorlanıyorsanız, aynı işlevi gören çok güzel mobil uygulamalar da var.

Geleceğinize Yatırım Yapmaya Başlayın

Yıllar çok hızlı ilerliyor ve hayatın koşturmacası içinde insan bir bakıyor ki, geleceğine yeterli yatırımı yapmamış. Siz de geç olmadan Bireysel Emeklilik Planınızı oluşturun, bütçenize göre taksitlerinizi belirleyin ve emeklilik döneminizi güvence altına alın. Üstelik %25 devlet katkısıyla... Yeni yıl bereketiyle gelsin! Detaylı bilgi için tıklayın.

Sabah Meditasyonuna 5 Dakika Ayırın

“Sabah evden çıkmadan önce iki lokma bir şey yiyip, giyinecek vakti zar zor bulabiliyorum” diyenlerden olabilirsiniz. Ama sabah beş dakikanızı ayıracağınız meditasyon ile çok daha verimli ve huzurlu bir gün geçireceksiniz. Unutmayın, stres kontrolünü öğrenmek, bu yıl kendinize yapacağınız en büyük iyilik olacaktır.

Kitaplara Zaman Ayırın

Tüketimin bu kadar hızlı olduğu günümüzde, bir kitaba konsantre olup o kitabın içinde kaybolmak çok da kolay değil. Ancak kitapsız kalmak, ruhunuzu soldurur. Aman dikkat!

Erken Yatmaya Özen Gösterin

İnsan vücudu aslında güneşin battığı saatlerde yatıp, güneşin doğduğu saatlerde uyanmaya programlı. Dolayısıyla gün ışığından mümkün olduğunca fazla istifade etmeye özen gösterin. Böylece en az 8 saat uyuma kuralını uygulamanız da daha kolay olur.

Yeni Bir Hobi Edinin

Farklı konularda bir şeyler öğrenmek, kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Vizyonunuzu genişletir, hatta işinize ve ailenize daha iyi odaklanmanızı sağlar. Seramik, satranç, yoga, oyunculuk, pastacılık vs… Hiçbir şey için geç değildir, yeter ki isteyin.

Daha Az Karbonhidrat, Daha Çok Yeşil Sebze Yiyin

Midemiz karbonhidratı sindirmeye çalışırken çok yoruluyor. Onu daha az yoracak sebze ağılıklı beslenme, daha sağlıklı bir yeni yıl için çok önemli. Kısacası makarna, beyaz ekmek ve diğer tüm hamur işlerini mümkün olduğunca hayatınızdan çıkarın.  

Hayır Diyebilmeyi Öğrenin

Hayatınızda istemeden yaptığınız pek çok şey vardır. Veya sizi yoran, olumsuz enerji veren kişilerle zaman geçiriyorsunuzdur. Bu yıl hayatınızda olmasını istemediğiniz sorumlulukları, kişileri bir kez daha gözden geçirin ve kendinizden uzak tutun.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 12 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.