Sömestr Tatili İçin Her Bütçeye Uygun Öneriler

Buradasınız

Yaşa 09 Ocak 2018

Sömestr tatili, ailecek zaman geçirmek için ideal zamanlardan biri. Tabii önceden program yapmak şartıyla. İşte farklı bütçelere uygun yurt içinden veya yurt dışından öneriler…

Palandöken Kayak Merkezi

Aslında ülkemizdeki en popüler kayak merkezleri, büyük şehirlere yakınlığı sebebiyle Uludağ, Kartalkaya veya Kartepe diyebiliriz. Ama siz bu sefer Palandöken’e doğru plan yapın. Çünkü hem burada kayak mevsimi çok uzun hem kar kalitesi çok iyi hem de oldukça büyük. Böylece kalabalıkta birilerine çarpmamak için uğraşmak yerine rahat rahat kaymanın keyfini çıkarabilirsiniz. Palandöken’in en uygun fiyatlı kayak merkezlerinden biri olduğunu da belirtelim. Bu arada tatilde başınıza gelebilecek olası kazalara karşı kendinizi ve sevdiklerinizi korumanız için Her Eve Lazım Ferdi Kaza Sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Detaylı bilgi için tıklayın.

Kapadokya

İster ailecek ister arkadaşlarla olsun Kapadokya, ülkemizde yaşayan herkesin en az bir kere gidip gezmesi gereken büyülü bir bölge. Havanın uzun saatler yürümeye elverişli olduğu bahar aylarında gitmek daha konforlu olabilir ama üzeri karla kaplı peri bacaları manzarası da görülmeye değer. Göreme Milli Parkı, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Paşa Bağları, Ihlara Vadisi burada görülmesi gereken yerlerden bazıları.

Safranbolu

Sömestr tatili için iki üç gün evden uzaklaşmak bana yeter diyorsanız, size önerimiz Safranbolu. Hem şehrin gürültüsünden uzaklaşacak hem de bu turistik beldemizin mimarisine tanıklık edip adeta zamanda yolculuk yapacaksınız. 1994’te UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınan Safranbolu, “müzekent” olarak biliniyor.

Abant

Aktivite dolu değil de huzurlu bir tatil isteyenler için Abant, biçilmiş kaftan. Ailecek bol oksijenli uzun yürüyüşler yapabilir, akşamları şömine karşısında kestane pişirerek huzuru iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Abant ve Yedigölleri özellikle fotoğraf meraklıları için muhteşem kareler sunuyor.

Prag

Karla kaplı bir Prag, hem o romantik görüntüsü hem de Noel’den kalma neşesiyle sömestr tatili için en cazip yerlerden biri olarak listemizde yer alıyor. Ünlü saat kulesinin etrafındaki kafelerden birinde kahvenizi veya sıcak şarabınızı içip, sokak müzisyenlerinin şarkıları eşliğinde Karl Köprüsü’nden geçerken, “İyi ki buradayız” diyeceksiniz! Bizden söylemesi…

Paris, Disneyland

Avrupalı çocuklu ailelerin mabedi olan Disneyland Paris, ocak ayında biraz soğuk olsa da her zaman dopdolu. Ailecek lunapark oyuncaklarıyla eğlenceli saatler geçirebilir, kalan günlerde de Paris’in tarihi mekanlarını gezebilirsiniz. Çocuk için tatil planladık derseniz, Disneyland’in içindeki otellerde de konaklayabilirsiniz.

Laponya

Çocuğuna unutulmaz bir tatil yaşatmak isteyenler için Laponya (Lapland) iyi bir fikir olacaktır. Öyle ki Findandiya’nın karla kaplı bu bölgesinde, kendilerini bir masal kahramanı gibi hissedebilirler. Örneğin Kuzey Kutup Dairesi’nde Santa Claus Köyü’nde Noel Baba ve geyikleriyle tanışabilir, hatta onlarla küçük bir tur dahi atabilirler. Şanslıysanız kuzey ışıklarına bile denk gelebilirsiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 6 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.