Kışın Seyahat Etmenin Püf Noktaları

Buradasınız

Yaşa 08 Aralık 2017

Soğuk havaların gezgin ruhunuza engel olmasına izin vermeyin. Bazı yerler esen rüzgarın ve yağan karın yarattığı manzara ile daha bir güzel oluyor. İster otobüsle ister uçakla seyahat edin, soğuk ve zorlu koşullar daima ihtimal dahilinde olacaktır. Bu yüzden seyahat ederken size vereceğimiz birkaç tavsiye olacak!

Bagaj ücretine dikkat!

Tatil yapacağınız yere havayolu ile ulaşmak istiyorsanız ve kendi kayak ekipmanlarınız varsa yüksek miktarda bagaj ücreti ödeyebilirsiniz. Havayolu tercihinizi belirlemeden önce bagaj ücreti almayan ya da daha uygun fiyatlarda taşıma yapan firmaları araştırın.

Acil Destek Ferdi Kaza Sigortası yaptırın

Kar, soğuk ve buzlu yerlerde yolunuza devam ederken riskli durumlar da size eşlik eder. Siz de başınıza gelebilecek kazalar karşısında koruma sunan Acil Destek Ferdi Kaza Sigortası’nı yaptırarak kendinizi ve sevdiklerinizi koruyabilir, seyahatinizden sadece güzel anılarla dönme şansını yakalayabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

İyi dinlenin

Eğer aracınızla kış seyahatine gideceğiniz lokasyona seyahat edecekseniz iyice dinlenin. Sürücü sürüş esnasında iyi dinlenmiş ve çevresinin tamamen farkında olmalıdır. Ayrıca çok karlı bölgelerde gözünüzün kamaşmaması için güneş gözlüğü de takabilirsiniz.  

Yedeklerini bulundurun

Eldiven, atkı ve bere takımınızı en az bir yedeği ile yanınızda bulundurun. Kalın kıyafetlerinizi, boğazlı kazaklarınızı, kayak pantolonunuzu unutmayın. Kalın hatta tercihen örgü çorapları da yanınıza alın, bu çoraplar ayaklarınızın aşırı soğuğa karşı korunmasını sağlayacaktır.

 

Kiralama seçeneklerini sorun

Birçok kayak merkezi kayak takımı kiralama opsiyonu sunmakta. Gideceğiniz kayak merkezinde kiralama seçeneklerini kontrol edin, fiyatlarını öğrenin, eğer kiralama imkanı yoksa kendiniz edinmeye bakın.

Kış lastiğini ihmal etmeyin

Havalar soğuduğu andan itibaren lastikler kış lastikleri ile değiştirilmelidir. Bilinenin aksine kış lastiği aslında sadece kar yağdığında takılan bir lastik değildir. Ayrıca kayak merkezine özel aracınızla ulaşacaksanız aracınızda zincir takımı bulundurun. Yolda kalma ihtimaline karşın ise arabaya zincir, çeki halatı, kum ya da paspas, kürek, şarj kablosu, reflektör ve varsa yedek akü mutlaka koyun.

Sağlık malzemelerini eksik etmeyin

Ağrı kesiciler, yara bantları, tentürdiyotlar gibi sağlık malzemeleri ile düzenli kullandığınız ilaçlar, herhangi olası bir rahatsızlık ve yaralanma durumunda yardımınıza koşacaklardır. Bunları hiçbir zaman yanınızdan eksik etmeyin.

Yanınızda nakit para bulundurun

Günümüzde her yerde kredi kartı geçiyor. Ancak kış şartlarında ve özellikle yolda nelerle karşılaşacağınızı bilmeniz imkansız. Bu nedenle kesinlikle yanınızda sizi bir iki gün idare edebilecek miktarda nakit para bulundurun.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.