Yurt Dışında Yaz Tatili Yapabileceğiniz En Elit 8 Yer

Buradasınız

Gezi Önerileri 29 Temmuz 2017

Dünya jet sosyetesiyle birlikte tatil yapmaya ne dersiniz? Yaz tatilini Monako, Şangay, Milano, Sardunya, Nice, Dubai gibi bir şehirde geçirmek isteyenler için yurt dışında yaz tatili yapabileceğiniz en elit 8 yer. 

Barbados Adası 

Dünyanın en lüks tatil mekanları arasında sayılan ve jet sosyetenin tercih ettiği Barbados, Kuzey ve Güney Amerika arasındaki Karayip takımadalarından biri. Çok sayıda özel mülkün de bulunduğu ada, özel kumsalları, şık otelleri ve restoranları ile dikkat çekiyor. Yılın çoğu döneminde denize girmek için uygun bir iklime sahip olan ada, usta bir ressamın elinden çıkmış gibi. Ünlülerin adaya özel uçakları ile geldiklerini söylersek, sizi nasıl bir adanın beklediğini anlayabilirsiniz.

barbaros adası

Miami

Eşsiz kumsalları ve birbirinden ilginç konaklama merkezleri ile dünyanın en önemli turizm bölgelerinden biri olarak kabul edilen Miami, yüksek gelir grubuna dahil kişilerin en uğrak yerlerinden biri. Doğal güzelliği ile de cezbedici bir yapıya sahip olan şehir Miami nehri etrafına kurulmuştur. Çılgın gece hayatı ile de bilinen bölgeye ulaşım da son derece kolay. 

miami

Monaco

Dünyanın en zengin ülkelerinden biri olan ve Vatikan’ndan sonra dünyanın en küçük ikinci ülkesi olan Monaco da zenginlerin tatil için seçtiği mekanlardan. Fransa’nın Akdeniz sahillerinde yer alan bölge, gece hayatı, kumarhaneleri, yat limanı, prensesi, lüks malikane, arabaları ve zenginleri ile ünlüdür. 

monaco

Maldivler

Hint Okyanusu’nun üzerinde bulunan ve 1.200 adadan oluşan tropikal bölge Maldivler, sunduğu coğrafi koşullar ve lüks yaşam tarzı ile en çok tercih edilen yerlerden biri. Otel ada konsepti ile dikkat çeken Maldivlerde hem tatil yapmak hem de huzur bulmak isteyenler için birebir. Zenginlerin uğrak yerlerinden biri olan bölgede bazı otellere ayakkabı ile girmek yasak.

maldivler

İbiza

Avrupa’nın hemen güneyindeki en renkli, eğlenceli ve ünlü turizm beldelerinden biri olan İbiza, özellikle deniz kıyısında yapılan partileri ile biliniyor. Hemen her sezon birçok zengin ve ünlü kişiyi ağırlayan İbiza çevresini saran 50’den fazla kumsala sahip. Dünyanın en popüler gece kulüplerine de ev sahipliği yapıyor. 

Dubai

Lüks hayat tarzının dünyada bir diğer adı olan Dubai, 5 yıldız ve üstü yaşam standardıyla zenginlere ev sahipliği yapıyor. Özellikle bu bölgede mülk edinen ve tatillerini burada geçiren çok sayıda ünlü ve zengin bulunuyor. Suni havuzlar ve kapalı kayak merkezleri gibi ekstrem örnekleri de bünyesinde barındıran Dubai ayrıca dünyanın en yüksek oteli unvanına sahip olan JW Marriott Marquis’e de sahip.

dubai

Las Vegas

Amerika’nın çöllerinde yükselen bir vaha gibi bir anda karşınıza çıkan ve dünyanın eğlence ve gece hayatı merkezi olarak kabul edilen Las Vegas, her yıl dünyanın birçok yerinden gelen zenginleri ağırlamaya devam ediyor. Avrupa ve Amerika’nın jet sosyetesini ağırlayan ve her biri ayrı konseptlerde inşa edilmiş otelleri ile renkli bir yapıya sahip olan şehir, birçok Hollywood filmine de ev sahipliği yapmıştır.

las vegas

Cannes

Her yıl düzenlenen film festivali ile ünlü akınına uğrayan ve Avrupa’nın en pahalı şehirlerinden biri olarak kabul edilen Cannes, Fransız Rivierası’nda yer alır. Konaklama açısından oldukça pahalı olan ve lüks yaşam tarzını hemen hemen her yerde hissedebileceğiniz şehirde her an karşınıza bir ünlünün çıkma olasılığı oldukça fazla. Yıldızlar şehri Cannes sizi bekliyor. 

cannes

Zenginlerle birlikte tatil yapmak ve vakit geçirmek her zaman cezbedici olmuştur. Siz de bugünden başlayarak daha yüksek birikimler yapmak ve emekliliğinizde elit bir mekanda tatil yapmak için Elit Bireysel Emeklilik Planı’na göz atın. 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
5 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.