Bu Issız Rotalar Tüm Başını Alıp Gitmek İsteyenlere Gelsin

Buradasınız

Yaşa 09 Aralık 2015
Bu Issız Rotalar Tüm Başını Alıp Gitmek İsteyenlere Gelsin

Belki sevdiğinizle birlikte, belki en yakın arkadaşla, belki de tek başınıza... Kiminle olduğunuz fark etmez, bu ıssız rotalar size ilaç gibi gelecek.

Bentota, Sri Lanka

Bentota

Hint Okyanusu’nun ortasında yer alan bu sakin kasaba, misafirlerine şifa dağıtıyor. Issız olmasına ıssız bir yer, ancak Ayurvedik uygulamalardan su sporlarına kadar birçok aktiviteyi de ayaklarınızın altına seriyor.

Motuo, Çin

Çin’in en ıssız bölgelerinden biri Motuo. Çünkü kara yoluyla hiçbir şekilde ulaşım sağlanamayan tek yer. 90’lı yıllarda bir yol açılmış olsa da, çok kısa sürede doğa kendisine geri alarak yolu ortadan kaldırmış. Elbette ulaşım mümkün. Ama sadece teleferikle.

Dunton Kaplıcaları, Colorado

Dunton Kaplıcaları, Colorado

San Juan Dağları’nın arasına gizlenmiş eski bir maden bölgesinden bu kadar romantik bir tatil rotası çıkacağı kimin aklına gelirdi? Vahşi doğanın ortasında olduğu halde güvenli ve huzurlu bir tatil sunuyor.

Cape York Peninsula, Avustralya

Avustralya’nın kuzeyindeki el değmemiş topraklar... Burada karşılaşabileceğiniz tek topluluk Aborjinler olacak. Bölgeyi ortadan ikiye bölen uzun toprak yoldan gitmek yerine helikopterle ulaşım sağlamanız kesinlikle çok daha rahat bir seçim. Burası, medeniyeti arkanızda bıraktığınız yer.

Crescent Gölü, Gobi Çölü, Çin

Crescent Gölü, Gobi Çölü, Çin  

Çölün ortasında bir vaha. Ama kelimenin tam anlamıyla... Göbi Çölü’nün ıpıssız bir köşesinde yer alan Crescent Gölü ve etrafını saran yeşillikler, doğanın bizimle oynadığı küçük bir oyun gibi.

Petit St.Vincent, Karayipler

Petit St.Vincent, Karayipler  

St. Vincent ve St. Georges arasında yer alan Petit St.Vincent, Karayipler’de yer alan özel bir ada. Sadece 22 tane kulübesi bulunuyor. Elbette ki hepsi büyüleyici tropik bir manzaraya açılıyor ve oldukça lüksler. Ulaşım ise sadece botlarla sağlanıyor.

Maldivler

Maldivler

Her ne kadar herkesin mutlaka bir kere de olsa tatilini geçirmeyi hayal ettiği uğrak bir yer gibi dursa da, sakinliğinden hiçbir zaman bir şey kaybetmiyor. Size özel bir plaj ve tamamen sizin için ayrılmış bir adacık düşünün... Sizi kim rahatsız edebilir ki?

Patagonya, Şili

Patagonya, Şili

Güney Amerika’nın uzak köşesi Patagonya... Masmavi fiyortları, ürpertici zirveleri ve heybetli buzullarıyla Patagonya, dünyanın en bakir köşelerinden biri. Doğanın en etkileyici manzaralarını sunmakta üstüne yok.

Kosta Rika

Kosta Rika

Önceki yaşamınızı unutun. Toplantılar, alarmlar, e-postalar, dijital dünya... Kosta Rika’daysanız hepsini geride bırakmanız gerekecek. Yağmur ormanları, volkanlar, ıssız sahiller ve tarlalar arasında bunların hiçbirine ihtiyacınız olmayacak.

Antarktika

Antarktika

Issız bir rota arıyorsak, dünyanın bir ucunu da listemize eklememiz gerek. Kendine has güzelliği ile göz alıcı bir nokta Antarktika. Ancak karada konaklama imkânı yok. Sadece özel gemilerde kalınabiliyor. Bu el değmemiş toprakları keşfetmek oldukça sıra dışı. Belki bir gün...

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.