En Uzun Gece 21 Aralık’ta Yapılabilecek 21 Şey

Buradasınız

Yaşa 21 Aralık 2017

En uzun gece 21 Aralık için farklı bir program yapmaya ne dersiniz? Her telden tavsiyelerimizin olduğu 21 maddelik listemiz sizi cezbedecek. Hatta pek çoğunu aynı anda yapmak isteyeceksiniz!

1. Uzun zamandır isteyip üşengeçlikten bir türlü gidemediğiniz o mekana hemen şimdi rezervasyon yaptırın! Sonra sevgilinize, eşinize veya en yakın arkadaşınıza 21 Aralık gecesini boş bırakmasını söyleyin. Güzel bir akşam yemeği herkese iyi gelir…  

2. Dışarıda program yapmak isteyenler için bir diğer seçenek de kültürel bir aktivite. Örneğin 21 Aralık’ta Uniq Hall’da Sertab’ın Müzikali, Zorlu PSM’de 39 Basamak tiyatro oyunu, Babylon’da Kalben konseri var. Bu seçenekler hoşunuza gitmediyse hemen açın bir etkinlik sitesini kendi programınızı yapın!

3. Evcimen okurlarımız için önerimiz ise bu uzun geceyi ailecek veya arkadaşlarla oyun oynayarak geçirmek. Scrabble, Tabu, Trivial Pursuit, Cluedo, Go veya neyi seviyorsanız o…

4. Yeni bir diziye başlayıp, arka arkaya beş-altı bölüm izlemek için ideal bir gece 21 Aralık. Son zamanların popüler dizilerinden size önerilerimiz Stranger Things, The Handmaid’s Tale, 13 Reasons Why.

5. Dizilere uzun süre bağlanmaktan hoşlanmayanlardansanız, bir gecede izleyip bitireceğiniz mini-dizileri deneyin. Örneğin Nicole Kidman, Reese Witherspoon gibi ünlü isimlerin rol aldığı Big Little Lies’ı henüz izlemediyseniz, bu geceki programınız belli oldu demektir!

6. Bu uzun gecede geleceğinizi düşünüp kendinize yatırım yapmaya ne dersiniz? Örneğin Her Eve Lazım Ferdi Kaza Sigortası ile kendinizi ve sevdiklerinizi kazalara karşı korurken, ev ve aracınızla ilgili ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

7. Lisedeki sıra arkadaşınızı, çocukluğunuzu beraber geçirdiğiniz kuzeninizi veya aile büyüklerini en son ne zaman aradınızı bir düşünün. Hatırlayamadıysanız, bu geceyi “hal hatır sorma gecesi” ilan edin.

8. Yapacak işiniz, harcayacak enerjiniz mi yok? Hiçbir şey yapmak istemiyor musunuz? Herkesi kendine getirecek bir tavsiyemiz var… Madem bugün en uzun gece, o zaman herkes sosyal medyaya. Yıl sonuna kadar yetecek stalking başlasın!

9. Hazır laf sosyal medyadan açılmışken, Instagram’da “En uzun gece 21 Aralık harika geçiyor mu gençler?” temalı bir anket yapmayı da es geçmeyin. Bakalım takipçileriniz bu özel gecenin farkında mı...

10. Bu soğuk kış günlerini sokakta üşüyerek, kimi zaman aç susuz kalarak geçirmek zorunda olan kedi ve köpekler için kapınızın önüne mama ve su bırakmaya ne dersiniz? Yatacakları sıcak bir yer de bulabilirsiniz hatta…

11. Uzun geceler biraz da yeni bir şeyler keşfetmek içindir. Adını ilk kez duyduğunuz bir şarkıcının yeni albümünü dinlemek veya şimdiye kadar hiçbir kitabını okumadığınız bir yazarın yeni kitabını okumak iyi bir fikir olabilir.

12. Biraz kendinizi şımartın. Ne de olsa 21 Aralık bahane alışveriş şahane! Güzel bir caddeye gidip vitrinlere bakın, kendinize yeni kıyafetler alın.

13. Veya tam tersini yapıp, gardırop detoksuna girişin. Fazlalıklardan kurtulmak hem size iyi gelecek hem de ihtiyacı olanları sevindirecek.

14. Belki keşfetmediğiniz yetenekleriniz 21 Aralık vesilesiyle gün yüzüne çıkar. Bunun için güzel bir kafeye gidin, elinize aldığınız boş bir deftere içinizden ne geliyorsa yazın, çizin, karalayın…

15. Uykusuz gecelere alışkın temizlik hastalarını da düşündük. Evinizi köşe bucak temizleyebilirsiniz, aradığınız fırsat kapınıza geldi.

16. Dijital temizlik de bir diğer seçenek. Örneğin yıllardır telefonunuzda, bilgisayarınızda karmakarışık duran fotoğrafları tasnif etmek bile bu uzun geceyi verimli bir şekilde geçirmenizi sağlayacaktır.

17. Günde 10.000 adım kuralını uygulamaya başlamak için harika bir gün. Takın kulaklıklarınızı ve yürüyebildiğiniz kadar yürüyün.

18. Peki meditasyona ne dersiniz? Günün stresini atmak için henüz keşfetmediyseniz meditasyona başlayın. Emin olun çok iyi gelecek.

19. Akşam yemeği için şimdiye kadar hiç denemediğiniz bir tarifi deneyin. Hatta çorbasından tatlısına özel bir menü yapın ki, akşamınız dolu dolu geçsin.

20. Bu uzun geceyi kişisel bakımınıza ayırın. Yüz maskesi, saç bakımı, hatta filmlerdeki gibi küveti doldurup keyif yapın… Spa veya hamam sefası da stres atmaya birebir.

21. Madem ki yeni yıl yaklaşıyor, en uzun geceyi yeni yıla hazırlık gecesi ilan edin. 2018’den beklentilerinizi düşünün, hayata geçirmek istediklerinize karar verin, hepsini bir kenara yazın. Henüz program yapmadıysanız 31 Aralık gecesini de planlayın. Ne demişler, yeni yıla nasıl girerseniz, öyle geçermiş!

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.