Zengin Olmak İstiyorsanız Hemen Vazgeçmeniz Gereken 10 Alışkanlık

Buradasınız

Yaşa 18 Şubat 2018

Zengin olmayı kim istemez ki? Kurduğunuz bütün hayalleri bir bir gerçekleştirmek, dilediğiniz an dilediğiniz şeyi yapmak, paranın biteceğini düşünmeden doya doya harcamak... Bu cümleler size uzak geliyor olabilir, ama zengin olmak için sizin de yapabileceğiniz ufak tefek şeyler yok değil hani. İşte bu amaç doğrultusunda şimdiden bırakmanız gereken 10 alışkanlık.

1. Yeni İnsanlarla Tanışmamak

Zenginler yeni insanlarla tanışmayı çok seviyor, bunu yaşamlarının bir parçası haline getiriyor. Tanıştıkları insanlar üzerinde iyi bir izlenim bırakmaya gayret gösteriyorlar ve hiçbir özel günü atlamadan iletişimlerini sıkı tutuyorlar.

2. Geç Uyanmak

Başarılı iş insanları mutlaka güne erken başlıyor. Erken kalkan yol alır atasözünün de belirttiği gibi, güne erken başlayarak iş planlarını yapıyorlar. Erken kalkmak az uyumak anlamına da gelmiyor, akşam 10 civarında yatağa girerek yine en az 7-8 saat uyumuş oluyorlar. Aslında uyanma konusunu çok da fazla dert etmenize gerek yok. Nasılsa günün birinde emekli olacaksınız, o zaman bol bol uyursunuz. Kolay Emeklilik Planı sayesinde çalıştığınız günlerin acısını bol bol çıkarırsınız.

3. Kadere İnanmak

Zenginler hayatlarını kaderin ellerine bırakmaktansa çabalamayı tercih ediyor. Kendi yollarını kendilerinin çizdiklerine inanan zengin ve başarılı insanlar işlerin gidişatını şansa değil, bilgi ve becerilerine teslim ediyor.

4. İşinizi Sevmemek

Finansal açıdan başarılı olan kişilerin %85’i işini gerçekten de çok severek yapıyor. İşini sevmeyenlerin de işlerini değiştirebileceğini düşünüyorlar. Zengin olmayanlarsa, işlerindeki negatiflikleri çok daha fazla görüyor. Ve bunu değiştirmek için de pek bir şey yapmıyorlar.

5. Sağlığınıza Dikkat Etmemek

Zengin olmak, aynı zamanda sağlığına dikkat etmek demek. Belli bir gelir düzeyinin üzerinde olan kişilerin ortak özellikleri; doktor ziyaretlerini aksatmamaları, spor yapmak için zaman yaratmaları, kötü alışkanlıklardan uzak durmaları, sağlıklı ve dengeli bir şekilde beslenmeleri.

6. Risk Almamak

Başarılı ve zengin kişiler hayatlarının belirli dönemlerinde seviye atlayabilmek için risk alıyorlar. Almış oldukları riskler çok büyük çöküntülere ve başarısızlıklara sebep olsa da tekrar denemekten hiçbir zaman çekinmiyorlar.

7. TV İzlemek

Başkalarının hayatlarını didikleyen televizyon programlarını izlemek, zenginlerin alışkanlıkları arasında yer almıyor. Aslında zengin ve başarılı kişiler, gün içinde televizyon izlemeye en fazla bir saatlerini ayırıyor. Aynı kuralı internet için de uyguladıkları bir gerçek. Bunun yerine kitap okumak, çalışmak, üretmek onları çok daha fazla besliyor.

8. Kitap Okumamak

Zengin ve başarılı kişiler hayatlarının büyük bir bölümünde kitap okuyor. Kişisel gelişim kitapları, mesleki kitaplar, tarih kitapları ve çok daha fazlasının sayfalarını günde en az 30 dakika karıştırıyorlar.

9. Negatif İnsanlarla Olmak

Zengin olmak, kendinizi hayatın negatif taraflarından uzak tutmanızı sağlar. Ama bu bir tesadüf değil. Şöyle ki başarılı kişiler dedikoducu, ömür törpüsü ve negatif insanları hayatlarından hep uzak tutarlar. Kültürel aktivitelerde bulunarak, hayır işlerine katılarak, mutlu ve pozitif insanları hayatlarına katarak kendi yaşam kalitelerini de artırırlar.

10. Fazla Para Harcamak

Genelde parası olmayan kişiler, borçlanmayı dahi göze alarak çok daha fazla para harcar. Etrafınıza bir bakın, yeterince parası olmamasına rağmen son model cep telefonu olan ya da lüks otomobiliyle dolaşan onlarca kişi göreceksiniz. Ancak zenginlerin hep bir gelir dağıtım tabloları vardır

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.