Klişelerden Uzak 20 Pratik Bakım Önerisi

Buradasınız

Sev 22 Ağustos 2016

Zor geçen bir iş gününde ya da biraz abartılan bir gecede makyaj hemen dağılır, saatlerce uğraşılarak çeşitli makyaj teknikleri ile elde edilen mükemmel görüntü kaybolur. Böyle durumlarda panikleyenlerdenseniz sakin olun, her şeyi eski hâline döndürebilecek pratik cilt bakımı ve saç bakımı önerileriyle karşınızdayız.

1 – Bozulan Makyaja Pratik Dokunuşlar

Makyajınız kirli bir görünüm aldıysa ve matlığını kaybetmişse; makyaj pamuğuna bir damla tonik emdirin ve yüzünüzü temizleyip pudralayın. Böylece yüzünüz tekrar dinçleşip canlanır; siz de makyajınızı yenileyebilirsiniz.

2 – İsmi Saç Kremi ama Kendisi Çok Yönlü

Saç kremini sadece saçlarınızı nemlendirmek için değil; tüm vücudunuz için kullanabilirsiniz, böylece daha yumuşak bir tene sahip olursunuz.

3 – Pürüzsüz Tırnaklar

Tırnaklarınızın oje sürmeden de mükemmel görünmesini istiyorsanız onları limon suyuyla yıkayın.

4 – Sivilceler Çoğaldıysa

Sıcak pembe tonlarında bir ruj kullanın. Sivilceleri hızlıca yok edemezsiniz ama en azından odağı başka tarafa çekebilirsiniz.

5 – Asi Saçlara Karşı

Saçlarınız toplanmıyor, tokalardan kurtuluyor ve hemen elektrikleniyorsa bir miktar el kremini su ile karıştırdıktan sonra saçlarınıza uygulayın, ardından sosis bigudi şeklinde sararak 5 dakika kadar bekleyin.

6 – Saçlarımdaki Yağla Kızartma Yapılır

Saçlarınız aşırı yağlıysa ve o gün için duş alacak vaktiniz yoksa geniş uçlu bir saç fırçasını mineral pudraya batırın ve saç diplerinize uygulayın. Pudra yağı çeker, siz de çirkin görünümlü saçlardan kurtulursunuz.

7 – Nasırlarımı İstemiyorum

Yatmadan önce nasırlı yerlere vazelin uygulayın ve çorap giyerek uyuyun. Vazelin gece boyunca nasırlarınızı yumuşatacak.

8 – Doğa Annenin Makyaj Çantası

Taze bir avokadoyu ikiye bölün, çekirdeğini çıkarın ve etli kısımlarını cildinizde gezdirin. Bu masaja 20 dakika boyunca devam edin, ardından duşa girin. Teninizin yumuşaklığına inanamayacaksınız.

9 – Kırılan Tırnaklar

Tırnağınız kırıldıysa paniklemeyin, bir çay poşetiyle onu düzeltebilirsiniz! Gerekli bilgiler için videoyu izleyin:

10 – Kaş Bakımı

Göz kremini kaşlarınıza da uygulayabilirsiniz; hem daha nemli görünür hem de kaş kepeklerinden kurtulursunuz.

11 – Tırnak Bakımı

Tırnak etraflarında ölü derilerin birikmesini istemiyorsanız düzenli olarak kayısı yağı uygulayın.

12 – Kirpik Kıvırıcısı

Kirpik kıvırıcısını daha efektif olarak kullanmak istiyorsanız onu önce birkaç dakika boyunca fön makinesiyle ısıtın.

13  - Sivilcelere Karşı

Sivilcenizin üzerinde bezelye büyüklüğünde diş macunu sürerseniz, onların büyümesini durdurursunuz.

14 – Cilt Lekelerine Karşı

Cildiniz herhangi bir nedenden ötürü tahriş olmuşsa ya da kızarıklıklar belirmişse soğuk bir poşet yeşil çayı o bölgede 2-3 dakika boyunca tutun.

15 – Yumurta Akının Gizli Gücü

Yumurta akı birçok makyaj üründen çok daha canlandırıcı etkiye sahiptir. Yumurta akını yüzünüze maske olarak uygulayın ve 5 dakika kadar bekletin. Yüzünüzü yıkayın ve bebeksi teninize şaşırmaya hazır olun!

16 – Saçları Daha Gür Gösterme

Seyrek saçlar artık bir problem değil; saç diplerinizi saç renginize uygun bir farla boyadığınız sürece.

17 – Göz Altı Kırışıklıkları ve Morarmalarına Karşı

Gözaltı sorunlarınız için basit bir çözüm var ama biraz sancılı. Kırışıklıklara ve morarmalara karşı buz masajı yaparsanız, bir süre sonra azaldıkları hatta derinizin gerginleştiğini fark edeceksiniz.

18 – Tırnakları Beyazlatmak

Sirke, badem yağı, karbonat ile su karışımı, diş macunu ve limon suyu karışımıyla tırnaklarınızı beyazlatmak çok kolay, ayrıntılar için videoyu izleyin.

19 – Sivilce Lekelerine Karşı Domates Savunması

Sabah uyandınız ve yüzünüzde korkunç bir sivilce lekesiyle karşılaştınız. Ne yapacaksınız? Taze domates suyunu pirinç unuyla karıştırarak bir maske hazırlayın ve yüzünüzde 10 dakika kadar bekletin.

Ayrıca bu maskeyi haftada bir kez uygularsanız cilt renginiz zamanla açılacak.

20 – Çorabınız Kaçtıysa

Aynı renk bir ojeyle kaçan bölgeyi boyayın, yırtık hiç belli olmayacak.

Bonus – Dişleri Unutmayın

Yüzün güzelliği dişlerle tamamlanır, pürüzsüz beyazlıkta dişlere sahip olmak istiyorsanız dişlerinizi fırçalamadan önce bir parça çileği ezerek karbonatla karıştırın ve dişlerinizi bu karışımla ovalayın ve diş doktorunuza düzenli olarak görünün. Diş doktorunuz çok mu yoğun? Merak etmeyin, Cigna’dan Gülen Yüzler Ferdi Kaza Sigortası yaptırarak ücretsiz olarak diş muayenesi, diş temizliği ve diş röntgeni hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hem de yılda iki kez.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
5 + 13 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.