Yılbaşına Tek Başına Girecekler İçin 8 Etkinlik Önerisi

Buradasınız

Yaşa 29 Aralık 2017

Yılbaşına tek başına girmeyi tercih edenler, bu özel geceyi kendileri için nasıl daha eğlenceli hale getireceklerini düşünüyorlar. Yalnız başınıza olmak demek, mutlaka sıkılacaksanız demek değildir. İşte yeni yıla yalnız girecekler için hazırladığımız alternatif etkinlik önerileri.

Her yer tatilken doğa gezisi yapmak

Doğa tutkusu bambaşka farkındayız. Doğada vakit geçirmek ve doğanın kucağına kendinizi bırakmak gerçek bir heyecan ve yaşam kaynağı olabilir. İşte bu huzuru insanlar evlerine ya da eğlence yerlerine çekilmişken sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

Müzik, okuma gibi kültürel aktiviteler

Yıl boyu geçirdiğiniz yoğun ve sıkıntılı günlerin aksine gönlünüzce istediğinizi yapacağınız bir gün var. İzlemek istediğiniz filmlerle başlayabilir, en sevdiğiniz sanatçının şarkılarını sıkılana kadar dinleyebilir, belki de kütüphanenizden bir kitap aşırabilirsiniz. Seçim sizin...

Hazır ortalık sakinken yıllık planlama yapmak

Uzun zamandır aklınızı kurcalayan düşünceler, hayalleriniz ya da hayatınızda yapacağınız değişimler, alacağınız kararlar var. Takvimlerin yepyeni bir döneme girdiği bu özel günde, yepyeni bir ben yaratmanın vakti sizce de gelmedi mi? Kalemle kağıdı elinize alın ve aklınızdan geçenleri yazmaya başlayın. Gelsin yeni planlar, hayaller…

Gönüllü olmak ister misiniz?

Eylemsel olarak tek başına olacağınız fakat kocaman bir ailenin üyesi olarak kabul göreceğiniz bir faaliyette bulunmak için daha güzel bir gün olamazdı! Kimin yüreğine dokunmak isterseniz özgürce seçebilir ve o kocaman mutluluğu yakalayabilirsiniz.

İnternette kaybolmak

Yılbaşında evde tek başına olabilirsiniz fakat sizi milyarlarca insana bağlayan bir teknolojiyle aslında yapabileceklerinizin sınırı yok. Sayısız video izleyebilir, sizi farklı hobilere ve fikirlere ulaştırabilecek içerikleri bir tıkla yakalayabilirsiniz...

Farklı kültürlerin mutfaklarından yemek yemek

Damak zevkinizi bir yana koyarak yılbaşı gecesinde yepyeni deneyimler yaşamaya ne dersiniz? Farklı kültürlerden ve mutfaklardan tatları deneyebilir, belki de o güne kadar girmeye korktuğunuz bir dünyaya adım atabilirsiniz. Farklı bir deneyim olacağına inandığımız bu etkinlikle kendi zevklerinizin keşfini gerçekleştirebilirsiniz.

Yılbaşı fotoğrafları çekmek

Önemli bir güne ait güzel olan her şeyi belgelemenin en etkili yolu, hikayenizi fotoğraf kareleriyle buluşturmak olacaktır. Atmosferinin eşsiz olduğu bu zaman diliminde sizi sokak sokak farklı şeylerle buluşturacak bir etkinlik fotoğraf çekmektir... Kesinle denemekten pişman olmayacaksınız.

Yılbaşı olduğunu düşünmeden herhangi bir tatil günü gibi dinlenmek

Bazı günler abartıya ihtiyaç duymadan, sakin bir şekilde o günü atlatmayı isteyebilirsiniz. Öyleyse, sabah uyanın ve güzel bir kahvaltının ardından kendinizi rahat hissettirecek bir tatil başlangıcı yapın. Gecenin sonunda aynı keyifle sonlandıracağınız tatilinizin size verdiği rahatlamayı da asla göz ardı etmeyin.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
18 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.