Erkeklerin Daha Hızlı Kas Yapmalarını Sağlayacak 10 Pratik İpucu

Buradasınız

Sev 23 Aralık 2017

Yoğun çalışma temposu ve aşırı yorgunluk ile kiloların hızlı şekilde artması doğru orantılı olarak hareket eder. Ancak her erkeğin hayali olan kaslı bir vücuda sahip olmak ise sanıldığı kadar zor değildir. İşte erkeklerin daha hızlı kas yapmalarını sağlayacak 10 pratik ipucu.  

Bilinçli hareket edin

Kas yapma çalışmaları süresince ne kadar çabalarsanız çabalayın, eğer bu çalışmaları bilinçli bir şekilde yapmıyorsanız, boşuna uğraşıyorsunuz demektir. Kısa sürede daha verimli sonuçlar almak ve çalışmalarınızın sürekliliği için bilinçli hareket edin.

Doğru tekniği seçin

Vücut yapınıza ve metabolizmanıza göre doğru tekniği seçmek ve bu tekniği doğru uygulamak her şeyden daha önemlidir. Antrenman yaparken seçtiğiniz doğru teknikle yoğun ve sistemli çalışmaya özen gösterin.

Sabırlı olun

Sağlam bir fiziğe sahip olmak için çok sabırlı olmak en önemli faktörlerin başında geliyor. En iyi ihtimalle ve optimum koşullarda vücudunuz günde 10 gram kas üretebilir. Sık sık program değiştirmeyin. Bir programı da en az 4 hafta uygulayın.

Planlı olun

Vücut geliştirmeye karar verdikten sonra, kendiniz için düzenli bir program hazırlayın. Her program belirli bir seviyeye hitap eder ancak programınıza sadık kalmak ortalama ile ileri seviye arasındaki farkı belirleyecektir. Önünüzdeki her günü planlayın. Unutmayın ki, başarı planlı bir olaydır.

Akıllıca beslenin

Günde en az dört öğün beslenin ve her öğünde mutlaka proteinli yani peynir, et, süt, yumurta, balık, tavuk, fındık, ceviz gibi gıdaları tüketerek kaslarınızı besleyin.

Bol sıvı tüketin

Su, insan vücudunun çalışmasını sağlayan esas kaynaklardan biridir. Egzersiz sırasında terleyerek kaybettiğiniz suyu ve mineralleri geri kazanabilmek için bol bol su için.

Ağırlıkları düzenli artırın

Vücudunu geliştirmeyi isteyen herkesin gereksinim duyduğu temel ihtiyaç, kaldırılan ağırlık miktarının, seanstan seansa artırılmasıdır.

Uykunuzu alın

Uyku, birçok nedenden dolayı çok önemlidir. Vücut geliştirme programınızdan maksimum fayda sağlamanız için düzenli ve kaliteli uykuya ihtiyacınız vardır. Ayrıca düzenli uyku, protein sentezi için yardımcı bir unsurdur.

Tamamlayıcı ürünler kullanın

Birçok kişi, programlarını ilave ürünler ekleyerek geliştirir. Ancak unutulmamalıdır ki tamamlayıcı ürünler, adı üzerinde olduğu gibi diyetin temelini oluşturmamalı, tersine desteklemelidir.

Destek alın

Programlama, süreklilik, sabır, ağırlık düzeni ve yaptığınız hareketler konusunda tereddütleriniz söz konusu ise mutlaka gittiğiniz spor salonunuzdaki eğitmeninizden ya da evde vücut geliştiriyorsanız ilgili videoları, deneyimleri izleyerek ve dinleyerek bilgi alın.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
5 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.