Daha Yumuşak Bir Cilde Sahip Olmak İsteyen Erkeklere 5 Öneri

Buradasınız

Sev 25 Ocak 2018

Erkek cildini yumuşak tutmak kadın cildine göre daha zordur. Her gün tıraş olan erkeklerin cildi bir süre sonra tahriş olmaya başlar ve yumuşaklığını kaybedebilir. Uzun sakal bırakan erkeklerde ise cilt yeteri kadar nefes alamaz ve daha iyi bir ten elde etmeyi zorlaştırır. Cildinizdeki farklılığı hissetmeniz ve daha yumuşak bir cilde sahip olmanız için basit öneriler sunduk.

Nemlendirici krem

Soğuk kış günlerinde cildi yumuşak ve pürüzsüz tutmak daha zordur. Bu yüzden sabahları dışarı çıkmadan cildinize süreceğiniz kaliteli bir krem ile yüzünüzü ve ellerinizi koruma altına alabilirsiniz.

Su

Su vücudun nem kaynağıdır. Suyu eksik olan bir vücutta her türlü sorun baş gösterir. Bu yüzden günde 2.5 litre su tüketimi vücut ve cilt sağlığı için çok ama çok önemlidir. Güne başlarken ve yatmadan önce içeceğiniz ekstra 1 bardak su ile cildinizdeki parıldamayı siz de fark edeceksiniz.

Peeling

Haftada bir kez yapacağınız peeling sayesinde cildinizdeki ölü derilerden kurtulacak, böylece daha ferah ve canlı bir cilde kavuşabileceksiniz. Peeling malzemesini doğal bir şekilde evde hazırlayabileceğiniz gibi hazır olarak bakım marketlerinden de satın alabilirsiniz.

Yüz maskesi

Cilt tipinize göre uygulayacağınız yüz maskeleri ile cildinizi besleyerek daha yumuşak ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Cilt tipiniz yağlı ise dengeleyici maskeler cildinizi yatıştıracaktır. Kuru bir cilt tipine sahipseniz nemlendirmek, çatlamaları ve yüzünüzdeki gerginliği alacaktır.

Beslenme

Beslenmenin cilt yumuşaklığı ile ne ilgisi var demeyin. Su gibi beslenme şeklinizde cildinize aynen yansır ve sizi şekillendirir. Ne kadar doğal ve sağlıklı olanı tüketmeye yönelirseniz cildiniz o oranda yumuşak ve temiz görünecektir. Bu için yağlı yiyeceklerden, paketli tüm gıdalardan uzak durmaya özen gösterin. Hem vücudunuzu hem de cildinizi aydınlatın…

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.