Yoğun Tempoda Erkeklerin Yardımcısı Olacak 8 Spor

Buradasınız

Sev 28 Ekim 2017

Yoğun iş temposu arasında spor yapmada zorlanan erkekler için birçok yeni alternatif bulunuyor. Bu yeni trend egzersiz programları sayesinde erkeklerin fit ve dinamik birer vücuda sahip olmaları ise son derece kolay. Sadece 20 dakikanın bile yeterli olduğu bu sporlar oldukça hayat kurtarıcı olabiliyor. İşte yoğun tempoda erkeklerin yardımcısı olacak ve sağlıklı kalmalarına destek olacak 8 alternatif spor.

Yürüyüş

Ofislerde çalışan insanlar daima masa başı çalışmalarıyla bilinir fakat sizler bu kavramı yıkabilirsiniz. Günde 3 kere 20 dakikalık, kendi parkurlarınızı oluşturacağınız bir alanda gerçekleştireceğiniz yürüyüşler ile göbek ve bel çevresi yağlanmanızı yarı yarıya düşürebilirsiniz.

Toplantı Öncesi Egzersizler

Birden fazla toplantıya katıldığınız günler oluyor mu? Bu toplantılar iş hayatınızda yepyeni başarılara yelken açmanızı sağlayabilir ancak sizin için  oldukça yorucu oldukları bir gerçek. Toplantılarınız öncesinde boyundan başlayarak tüm vücudunuzu esnetebilir, bilgisayarlarla çalışmaya başlamadan önce bileklerinizi dairesel hareketlerle açabilirsiniz. Sonunda ayakta birkaç dakika gerçekleştireceğiniz bacak ve gövde esnetme ile zinde bir şekilde toplantılarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Oueenax

Ofis arkadaşlarınızla da birlikte gerçekleştirebileceğiniz Oueenax, fitness’ın son dönemdeki en yeni trendlerinden biri. Oueenax ile aslında birçok sporda çalıştıramadığınız kaslarınızı harekete geçirmek mümkün. Dinlenme odalarınızda dahi kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz bu sporda, en büyük yardımcılarınız tavandan sarkan ipler ve demir bloklar olacak. Bunun için spor salonları ise en ideal alanlar.

Şınav

İş hayatının yoğun temposu içerisinde kendisine vakit ayıramayan erkekler için bir diğer önerimiz ise şınav. İş yerinde verdiğiniz küçük molalarda dinlenme odalarınıza sereceğiniz matlar eşliğinde şınav pozisyonu alabilirsiniz. Bu yolla hem vücudunuzu esnetebilir hem de biraz kalori yakarak daha zinde bir yapıya sahip olabilirsiniz. Göğüs, omuz, kol hatta karın ve bacak kaslarınızı bile çalıştırabilirsiniz.

Tabata

Artık spor yapmak için saatler harcamanıza gerek yok. Bu iş için sadece 4 dakika yeterli. Kuvvetli, yorucu, vakit alan bir spordan oldukça farklı bir yapı sunan Tabata, son dönemlerde oldukça popüler bir spor haline geldi.. 20 saniye maksimum enerji harcayıp, 10 saniye dinleniyor ve bunu toplamda 8 defa tekrar ederek işlerinize devam ediyorsunuz. Ve bir diğer gerçek ise uygulandığında yürüme bandında geçireceğiniz 20 dakikadan en az 4 kat daha etkili olması.

Mekik

En bilindik egzersizler arasında yer alan mekik de diğer bir önerimiz. Yoğun tempoda çalışmanız karın kaslarınızı güçlendirmenize asla engel olamaz. Karın ve üst gövde kaslarınızı çalıştıran mekik hareketi, oldukça kısa zamanda birkaç set ile sonlandırabileceğiniz bir alternatif. Üstelik hemen her yerde rahatlıkla yapabilirsiniz.

Plank

Biraz sabrınızı sınamaya, gerginliğinizi  bir anda boşaltmaya ne dersiniz? Karın kaslarını güçlendirici ve kuvvetlendirici özelliğiyle bilinen Plank, aynı zamanda vücuda esneklik ve denge de katıyor. Hiçbir ekstra malzemeye ihtiyaç duymadan gerçekleştireceğiniz Plank hareketlerinde disiplinli olmak ve düzenli şekilde yapmak ise çok önemli.

Barfiks

Barfiks kolay bir spor olmamasına rağmen, faydaları oldukça yüksek. Güç ve denge hedefleyen bir spor olan barfikste kendi vücut ağırlığınızı kaldırarak tüm gövdenizi, kollarınızı, omuzlarınızı, sırtınızı, karın kaslarınızı ve ellerinizi aynı anda çalıştırabilirsiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.