Evinizi Yeni Yıla Hazırlarken Uygulayabileceğiniz 7 Dekorasyon Önerisi

Buradasınız

Sev 25 Aralık 2017

Yeni yıla evde, sevdiklerinizle birlikte girmek gibisi yoktur. Bu özel gecede hazırladığınız yiyecekler, seçtiğiniz kıyafetler, aldığınız hediyeler kadar diğer önemli bir unsur da evinizi nasıl süslediğinizdir. Siz yeni yıla hazırsınız, peki ya eviniz? Yılbaşında evinizi kusursuz kılacak dekorasyon önerilerini sizler için derledik.

Işıklandırma

Aydınlatma her şeyi olduğundan daha güzel gösterebilen bir güzellik hilesidir. Evinize yılbaşı teması renklerine uygun eklemeler yaparak, çok daha canlı ve çekici bir görüntü kazandırabilirsiniz.

Mum, mum, mum!

Yılbaşının vazgeçilmezidir mumlar. Yemek masanıza, sehpanıza ve evin farklı köşelerine yerleştireceğiniz kokulu ve renkli mumlar yılbaşı havanızı tamamlamanızda size yardımcı olacaktır.

Yeni yıla uygun aksesuarlar

Yeni yıl temasına uygun olarak alacağınız sade ve şık aksesuarlar ile yılbaşının sıcaklığını salonunuzda hissedebilirsiniz. Sevdiğiniz yılbaşı figürlerini evinize güzel bir görünüm katması için kullanmayı unutmayın.

Renk uyumu

Dekorasyonun altın kuralı renk uyumunu yakalamaktır. Evinizde sıcacık bir yılbaşı havası yakalamak için yılbaşı teması renklerini kullanın. Mesela yeşil renkli bir masa örtüsü ve üzerine kırmızı süslemeler ile bu havayı yakalamanız çok kolay.

Yeni yıl köşesi

Misafirleriniz ile yediğiniz harika yemeğin ardından şarap içebileceğiniz sıcacık bir köşe hazırlayın. Televizyonu kaldırın ve yılbaşı süslerinin en güzelini o köşeye ayırın. Misafirleriniz evinizdeki bu harika ambiyansa aşık olacaklar.

Kendi renk temanızı seçin

Yılbaşına özgü birçok renk bulunmaktadır. Bu renklerin hepsini kullanmak ise bir karmaşa yaratacak ve gözleri yoracaktır. Buna engel olmak için yılbaşı renk temanızı belirleyin. Mesela beyaz ve gümüş ile karlı ve uzak diyarları andıran bir his yaratabilirsiniz. Ya da kırmızı ve yeşil ile sıcacık bir ortam oluşturabilirsiniz. Tüm renkleri kullanmak doğru bir seçenek olmayacaktır.

Yılbaşı ağacı

Yeni yılda evinizdeki en görkemli şey yılbaşı ağacınız olacaktır. Ağaçların zarar görmemesi için artık çok gerçekçi satılan ağaçları satın alabilir ve seneye de kullanabilirsiniz. Yılbaşı ağacınız evinizde kullandığınız renk temasına uygun olmalıdır. Böylece evinizdeki o sihirli atmosferi yakalamayı başarabilirsiniz.

Yılın en güzel zamanı yaklaşıyor. Bu zamanda sevdiklerinizle birlikte olmak gecenin en büyük keyfi. Sizlere de sevdiklerinizle beraber, tüm dileklerinizin kabul olduğu mutlu bir yıl diliyoruz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
8 + 6 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.