Sevgililer Günü’ne Karşı Tek Başına

Buradasınız

Sev 11 Şubat 2016

sevgililer

14 Şubat 2016 Sevgililer Günü geliyor, uzmanlar kent sakinlerini uyarıyor: Yoğun sevgili yağışına hazır olun!

Etrafta uçuşan kalpli balonlar var. Alışveriş merkezleri kendini kırmızıya ve pembeye boyamış, her yerde el ele tutuşan şaşkın çiftler geziyor. Ne yapacaklarına henüz karar verememiş, sanki biraz görev bilinciyle dışarı çıkmış gibiler mi ne? Reklam afişlerindeki mutlu çiçek yüzlerine aldanmayın, çiçekler nice arkadaşlarını kaybettikleri bu günden nefret ediyorlar.

Sevgililer Günü Hakkında Yanlış Bilgiler

sevgililer

Sevgilisi olmayan insanların da bu özel günden nefret ettiği düşünülür. Bu kanı, Sevgililer Günü hakkında doğru bilinen yanlışların başında gelir. Yalnızlık, kişisel bir tercih ve bir yaşama biçimi; çünkü bazılarımız geri kalanlarımıza katlanamıyor. Ya da aradığı aşkı henüz bulamamış olanlarımız var, nedir yani?

Sevgililer Günü aynı zamanda Yalnızlar Günü’dür, sokaklara doluşmuş çiftler bekârlara özgürlüklerini ve hiçbir sorumluluklarının olmadığını hatırlatır.

Yapacak daha iyi işiniz yoksa Sevgililer Günü yalnızlarına birkaç önerimiz var:

Anti-Sevgililer Günü Partisi

anti parti
Kaynak

Tüm yalnızları toplayacağınız bir parti düşünün. Etrafta kırılmış kalpleri yatıştıran, özgürlüğün tadını çıkarmayı betimleyen süslemeler yapılmış. Biraz fikir verelim:

  • Mesela duvara yapıştırılmış “Boş ver arkadaş” posteri,
  • “İstediği zaman soğan yiyebilenler kulübü” afişi
  • Partinizin duygusala bağlatan şarkısı:

  • Partinizin hit şarkısı:

Yaratıcılığınıza ve mizah duygunuza güvenin, gerisi gelir.

Partinizden sonra bazılarınız muhtemelen kulüpten ayrılacaklar, siz de onlara müthiş bir tanışma hikâyesi vermiş olacaksınız.

Çift Kampanyalarının Tadını Çıkarın

çift kampanya

Sevgililer Günü için markalar kampanya yarışına girerler. Bir alana bir bedavalar havada uçuşur, özel sürprizler şanslı çiftleri bekler. Neden bu fırsatlardan siz de yararlanmayasınız ki?

Salonlar o güne özel bilet kampanyası düzenlerler. Çift kılığına girebileceğiniz yakın bir arkadaşınızı yanınıza alın, önce bir sinema keyfi yapın.

Ardından kampanyalı restoranlara uğrayın, bir menünüz bedava gelecek, doğru yeri bulursanız.

Sevgililer Günü’nde Kendinizi Şımartın

kendinizi şımartın

“Sevgililer Günü, kapitalizm, daha çok satış, bla bla…”  fikrini evde kalmaya bahane olarak kullanın, davetleri geri çevirin. O gün tam bir ev keyfi yapın, atıştırmalıklarınızı ve filmlerinizi hazırlayın. Kumanda sadece size ait, herkese nasip olmuyor bu özgürlük.

Sevginizi Paylaşın

sevginizi paylasın

Sevgililer Günü’nü canlıları mutlu etmeye ayırmaya ne dersiniz? Çantanızı lezzetli köpek ve kedi mamaları, krakerler ve oyuncak kemiklerle doldurup sokak hayvanlarına en mutlu günlerini yaşatabilirsiniz.

Ya da Darülaceze veya Çocuk Esirgeme Kurumu’na gidip, “zoraki yalnızların” yüzlerini gülümsetebilirsiniz. Unutmayın, onların hepimizden daha çok mutlu olmaya ihtiyaçları var.     

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 9 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.