Soğuk Kış Günlerinde Evinizi Daha Sıcak Tutacak 8 Öneri

Buradasınız

Sev 18 Ocak 2018

Soğuk kış günleri kapıda. Havalar her geçen gün daha da soğuyor ve çetinleşiyor. Bol yağmurlu ve belki de karlı kış günlerinde sıcak evinizde olmak ve vakit geçirmek gibisi de yok. Peki evinizi nasıl daha sıcak bir ortama çevireceğinizi biliyor musunuz? İşte soğuk kış günlerinde evinizi daha sıcak tutacak 8 öneri.

Güneş ışığından yararlanın

Güneş batana kadar perdelerinizi açın ve gün ışığının evinize girmesine izin verin. Böylece güneşin ışıkları ile evinizin sıcaklığı artacak ve eviniz ısınmış olacaktır. Güneş battıktan sonra ise perdelerinizi kapatın ve camlardan sızabilecek soğuk havanın evinize dağılmasına engel olun.

Yalıtım yapın

Evinizin yalıtım sisteminin iyi olduğundan emin olun. Bunun için parkelerinizi değiştirebilir veya duvarlarınızda değişikler yapabilirsiniz. Bu şekilde sıcaklık hep evin içinde kalacak ve eviniz sıcacık olacaktır.

Farklı dekoratif dokunuşlar ve mimari hareketlerle evinizi daha sıcak ve kış günlerine hazır hale getirmeniz mümkün. Bunun yanında olası her türlü kaza ve istenmeyen olay için de Her Eve Lazım Kaza Sigortası yaptırarak, sıcak evinizin keyfini sürmek de sizin elinizde. Evinizi ve kendinizi koruma altına almanın tam vakti.

Pencerelerinizi koruyun

Pencere kenarlarında oluşan küçük boşluklar evinizi ısıtmanın önündeki büyük engellerden bir tanesidir aslında. Bu küçük delikleri kapatmak ve içeriye soğuk havanın girmesine engel olmak evinizin ısısını korumasında çok faydalı olacaktır.

Kalın perdeler kullanın

Güneş battıktan sonra güneşin ısıttığı ışınlar evinizi terk eder. Bu durumda camların önü gündüz olduğundan daha soğuk olur ve evin ısınmasını zorlaştırır. Kalın perdeler kullanarak soğuk havanın cam ve perde arasında kalmasını ve eve yayılmasını önlemiş olursunuz. Böylece evinizin ısısı düşmeyecektir.

Halı serin

Halı evin ısısını sabit tutmadaki en önemli eşyalardan bir tanesidir. Halı sayesinde yerden gelecek olan soğuk hava eve yayılamaz ve ev sıcaklığını korumuş olur. Büyük zeminlerde bazen halı tüm odayı kapatamaz. Böyle durumlarda açık kalan alanlara küçük halılar serebilirsiniz. Küçük halılar ile yalıtımı arttırarak evinizin görüntüsünü de güzelleştirmiş olacaksınız.

Kapılarınıza yalıtım uygulayın

Kapılarınızın altından veya kenarlarından sızan soğuk havayı engellemek için yalıtım uygulayın. Böylece evinize giren soğu hava miktarını minimuma indirmiş olacaksınız. Evin içindeki sıcaklık da artmış olacak.

Sıcak su torbası kullanın

Yatağa girdiğiniz ilk dakikalarda ısınmak pek de kolay olmuyor. Bu durumda bir sıcak su torbası kullanarak yatağınızı kısacık bir sürede ısıtabilirsiniz.

Sıcak bir şeyler için

İçinizin titrediğini hissettiğiniz bir anda sıcak bir bitki çayı demleyin. Sıcak bir bitki çayı içinizi ısıtmayı başararak rahat uyumanızı sağlayacaktır.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 7 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.