Kar Yağarken Evde Yapılacak Keyifli Aktiviteler

Buradasınız

Sev 19 Ocak 2016

kar yağarken

Her biri kendine özgü biçimli kar kristalleri havada birbirleriyle dans ederlerken bizler sıcak evlerimizde sevdiğimiz insanlarla vakit geçiririz. Kar tanelerinin eşsiz olduğunu kendi gözlerimizle fark edebiliyor olsaydık, belki kar izleme tıpkı elektrikler gidince oynanan sessiz sinema gibi bir gelenek olurdu ama henüz o yeteneğe sahip değiliz. Önemli değil, karlar şehri battaniye gibi örterken, izlenmesi ve dinlemesi çok daha keyifli olan birçok film ve şarkı var.

Karlı Havaları Isıtan Filmler

iç ısıtan filmler

Dev bir kova patlamış mısır ve sıcak içecekler eşliğinde sevgilinizle beraber film izlemek, karlı havalarda yapılabilecek en iyi şeylerden biri. Bu arada sevgilisi olmayanlar üzülmesin; film izlemek, tek başına yapılacak en keyifli aktivitelerden biri. Peki, hangi filmi izlemeli?

Fargo

fargo

Dünya sinemasına Coen kardeşleri kazandıran Fargo, gerek atmosferi gerek çılgın senaryosuyla kar yağarken izlenebilecek filmlerin başında geliyor. Gangster filmlerini sevenler mutlaka izlemeli. Eğer izlemeyen kaldıysa tabi.

FrozenRiver

frozen river

Sıkı bir dram filmi izleyip biraz hüzünlenmek mi istiyorsunuz? Amerika-Kanada sınırında geçen ve göçmenleri anlatan bu filmde gözyaşlarınızı tutamayacaksınız.

Home Alone

alone

Hem kendi çocukluğunuza dönüp nostalji yaşamak hem de yeni nesilleri nefis bir klasikle tanıştırmak? Bunu sadece Home Alone serisi yapabilir.

Ice Age

aice-age

Karlı havalarda izlenmesi gereken bir animasyon film serisi varsa, o da budur. Filmden sonra kendinizi karlı bir maceranın tam ortasına atmak isteyebilirsiniz, eldivenlerinizi ve atkılarınızı hazırlayın.

Snowpiercer

snow piercer

Karlı gecenizi Uzakdoğu filmlerine mi ayırmaya karar verdiniz? Bir Fransız çizgi romanından uyarlanmış post-apokaliptik yapım olan Snowpiercer, aradığınız film.

Kar Manzarasıyla Dinlenebilecek Kristal Güzelliğinde Şarkılar

kar manzarası

Kar manzarasını çok daha keyifli hale getiren şarkıların arayışındaysanız, size yardımcı olabilecek birkaç linkimiz var:

Led Zeppelin – No Quarter

Çünkü deli gibi kar yağıyor, bilmiyor musun?

Thor’un rüzgârları buz gibi esiyor...

Loreena Mckennit – Snow

Çünkü düşen karlar bizi sarıyor, ağaçları, suları, toprağı ve havayı,

Sessizlik her yeri sarıyor…

Ella Fitzgerald – LetItSnow! LetItSnow! LetItSnow!

Çünkü oh, dışarıda hava ne korkutucu,

Ama ateş ne kadar da mükemmel,

Ve gidecek bir yer olmadığından beri,

Yağ kar, yağ kar, yağ kar!

Explosions In the Sky – Snow And Lights

Kar yağarken sadece enstrümanların birbiriyle olan mükemmel uyumunu dinlemek isteyen müzikseverler için, ExplosionsIntheSky en ideal seçim olur.

Amason - Alen

Karlı havaları en iyi kuzeyin insanları anlatır. İsveçli grup Amason’la tanışın.

Ve elbette film izlemenin ve kendinizi şarkıların melodileriyle ısıtmanın yanında, battaniye altında kitap okumanın keyfi de arada bir kafanızı kaldırıp camdan izlediğiniz kar manzarasıyla bambaşka olur. 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.