Arı Poleni Sizi Koruyor: Arı Poleninin 5 Faydası

Buradasınız

Sev 28 Kasım 2017

Dünyada “Her derdin devası” olarak bilinen arı poleni, kişinin ihtiyaç duyduğu önemli birçok besin kaynağını da barındırır. İçerisinde bulunan zengin protein oranı, aminoasitler, vitaminler ve folik asit ile düzenli kullanımında birçok faydayı getiren arı poleni, çok eski tarihlerden günümüze kadar kullanılan bir besin. İşte arı poleninin 5 önemli faydası ve etkileri.

Güçlü Bir Antioksidandır

Vücudumuzda birçok farklı etkene bağlı olarak ortaya çıkan değişiklikler, bizlerin sağlığını bozarak hasta olmamıza neden olabiliyor. Vücuttaki bu dengesizliklerin giderilmesi ve meydana gelen zararların önlenmesi ise antioksidan özelliğine sahip besinlerin sıkça tüketimi ile azalabiliyor. Arı poleni ise en güçlü antioksidan içeriğe sahip besinlerdir biri. Düzenli tüketim ile vücudun yenilenmesine katkıda bulunuyor.

Cilt Dostudur

Arı poleni cildinizin de en büyük dostu. İçeriğindeki bol miktarda bulunan aminoasitler ve vitaminler, cildin korunmasına ve cildin yenilenmesine yardımcı oluyor. Özellikle enflamatuvar durumlara, sedef ya da egzama gibi cilt tahrişlerine etki etmesiyle zaman zaman hayat kurtarabiliyor. Aynı zamanda arı poleni tüketimi ile cilt yaşlanmasına da dur demeniz mümkün.

Sindirim Sistemine İyi Geliyor

Sindirim sistemi sağlığını koruyan enzimlerinden bolca içeren arı poleni, sindirim sisteminin çalışmasını hızlandırıyor ve sindirim sisteminde meydana gelebilecek bazı problemleri de önlüyor.

Bağımlılıkları Yok Edebilir

Bağımlılıklarınızla baş etmek için çok yönlü uğraşlar göstermeniz gerekebilir. Bağımlılık tedavisi sırasında beslenme, egzersiz ve genel hayat tarzı konusunda bazı değişiklikler yapmalısınız. Ancak araştırmalar gösteriyor ki, madde bağımlılıkları konusunda düzenli arı poleni kullanımı da oldukça yararlı. Arı poleni, zararlı alışkanlıkları tüketme isteğine karşı duvar oluşumunu kolaylıkla sağlayabiliyor.

Solunum Yolu Hastalıklarına Faydalı

Astım hastalığı gibi birçok solunum yolu hastalığına antioksidan özelliğiyle iyi gelen arı poleni, bu hastalıkların tedavisinde yardımcı bir unsur olarak öne çıkıyor. Alternatif tıp olarak hastaların en büyük yardımcısı olan arı poleni, özellikle başlangıçta düzenli kullanım ile kesin çözümler de sunabiliyor.

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 18 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.