Aletli Pilates Yapanların Vücudundaki 10 İnanılmaz Değişim

Buradasınız

Hareket Et 30 Kasım 2017

Değişimi yakalamanızı sağlayacak yepyeni bir kavram; aletli pilates… Vücudu kuvvetlendiren ve daha zinde olmanızı sağlayan aletli pilates ile kısa zamanda harika işler başarmanız mümkün. İşte aletli pilatesin püf noktaları ve vücutta sağladığı inanılmaz değişimler…

Kilo Kaybını Destekler

Son zamanlarda giderek artan oranda kişi tarafından tercih edilmeye başlanan aletli pilates, vücudunuzda daha fazla kas oluşumuna ve var olanları da güçlendirmeye yardımcı olur. Kilo kaybına doğrudan bir şekilde destek olmayan aletli pilates, düzenli yapıldığı taktirde kalori yakmanıza destek olur.

Duruş Bozukluklarını Düzeltir

Günlük hayatınızı ve sağlığımızı etkileyen en önemli konulardan biri de duruş bozukluklarıdır. Size özgüven kazandıracak ve sağlığınıza da önemli ölçüde destek olacak olan aletli pilates ile daha dik bir omurga yapısına sahip olabilirsiniz. Düzenli şekilde yapıldığında aletli pilates, daha düzgün bir vücut formuna erişmenize yardımcı olur.

Esneklik Kazandırır

Daha önceki spor deneyimlerinizden kalan sakatlanmalar için yapabileceğiniz en ideal şey doktorunuza başvurmaktır. Ancak bunun dışında kendinizi rehabilite etmek ve sakatlanmalarınızı tedavi etmek için sıklıkla kullanılan aletli pilates egzersizlerini deneyebilirsiniz. Aletli pilates, vücudunuzdaki esnekliği de arttırarak daha esnek ve uzun bir kas  yapısına sahip olmanıza yardımcı olur.

Nefes Tekniklerini Geliştirir

Hayat kalitenizi arttıracak doğru nefes alma yöntemlerini öğrenek sağlıklı bir yapıya kavuşmanız mümkün. Aletli pilatesin ise bu noktada en büyük desteği yapılan hareketler ile diyafram nefesi almayı alışkanlık haline getirmesi. Böylece aletli pilates egzersizleri ile birlikte daha iyi nefes almayı öğrenerek vücudunuza daha fazla oksijen kazandırabilirsiniz.

Gebelik Sürecinin İyi Geçmesine Yardımcıdır

Aletli pilates, hamilelik sürecinin de en büyük yardımcısı. Hamileliğin rahat geçmesi amacıyla özel olarak modifiye edilmiş pilates hareketleri ile hamile kadınlarda karnın ağırlığından meydana gelen bel ve sırt ağrıları tamamen önlenebiliyor. Bu sayede hem anne hem de bebeğin sağlıklı yaşamına önemli ölçüde destek olunuyor.

Yaşlılık Sendromunu Ortadan Kaldırır

Zamanın yorgunluğunu vücutlarında hisseden yaşlılarda görülen kamburluk hem beden hem ruh sağlığına oldukça zarar verir. Doktorların da sıkça önerdiği aletli pilates ile hem daha enerjik ve zinde bir vücuda sahip olabilirsiniz hem de kendinizi daha arınmış hissedebilirsiniz.

Ağrıları Azaltır

Aletli pilates egzersizleri ile kas güçsüzlüklerinin sonucu olarak ortaya çıkan sırt, bel ve boyun ağrılarını gidermek kısa sürede düzenli çalışma ile mümkün. Aletli pilates, bu bölgelerdeki kasları canlandırarak esneklik kazandırır ve güçsüzlükten kaynaklanan ağrıları büyük ölçüde azaltır.

Stresi Yok Eder

Aletli pilates egzersizlerinde ruh sağlığına da önemli ölçüde pozitif destek olabilirsiniz. Egzersizler esnasında nefesinizi kontrol altına alıp, konsantrasyonunuzu arttırdığınızda ve de en önemlisi kontrolünüz çoğaldığında hayatınızdaki stres seviyesinde önemli bir düşüş sağlayabilirsiniz.

Denge Sağlamanıza Yardımcı Olur

Aletli pilates ile yapılan hareketler, vücudun kas dengesini sağlayarak kişinin koordinasyonunu da arttırır. Denge artışı ise günlük hayatınızda daha rahat hareket etmenizi, düşme riskini azaltmanızı ve daha atik olmanızı sağlar.

Kaslarınızın Forma Girmesini Sağlar

Aletli pilates ile daha sıkı karın kaslarına sahip olmanız mümkün. Gerçekleştirilen direnç egzersizleri ile tüm kas bölgeleri daha yoğun bir şekilde çalıştırılır. Bu sebeple daha formda kaslara sahip olabilirsiniz.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
8 + 10 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.