Plank'in Modası Geçti Şimdi Bear Crawl Zamanı

Buradasınız

Hareket Et 07 Ocak 2017

Görsel Kaynak

Türkçeye ayı yürüyüşü olarak çevrilebileceğimiz bear crawl hareketi, biraz bebek emeklemesine de benziyor. Peki nasıl yapılır, ne işe yarar?

Bear Crawl Nedir?

Bear crawl, alt vücut, üst vücut ve core bölgesi olmak üzere neredeyse tüm kas gruplarını çalıştıran bir kardiyo egzersizi. Bu dinamik egzersiz, kalp atışlarınızı ateşleyerek hızlı bir şekilde kalori yakılmasını sağlıyor. 

Bear crawl için metabolizmayı hızlandırmasının yanında üst bedeni çalıştıran etkili bir egzersiz olduğunu da söyleyebiliriz. Çünkü hareketi yaparken dizler yere değmediği için kol, sırt, omuz, göğüs ve karın kasları zorlanıyor ve çalışıyor. Bacakların hareketi ise vücudun en büyük kasları orada olduğu için kalp atışının hızlanmasını sağlıyor.

Görsel Kaynak

Nasıl Yapılır?

Pek alışık olmadığınız bir pozisyon olduğu için başlangıçta tuhaf hatta komik gelebilir. Ancak birkaç tekrardan sonra kaslarınız zorlandıkça komikliğini önemsemeyeceksiniz. Bear crawl yaparken doğru pozisyon ve hareket için:

  1. Önce tıpkı köpek oturuşu pozisyonundaki gibi ellerinizi yere koyup omuz genişliğinde açın. Ancak dizleriniz yere temas etmesin ve ayaklarınız da omuz genişliğinde olsun.
  2. Boyun, sırt ve kalçanızın aynı düzlemde olmasına dikkat edin.
  3. Sağ eliniz sol ayağınızla aynı anda ileri adım atın. Ardından sol eliniz ve sağ ayağınızla yürümeye devam edin.
  4. Bu şekilde 5-8 adım arası (dayanıklılığına göre) ilerledikten sonra aynı şekilde geri yürüyün.

Spor yaparak sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın kapılarını açarken, kanser gibi davetsiz bir   hastalığa karşı şimdiden önlem almanızda fayda var. Bunun için kanserle mücadelede tam destek sunan Cigna Kansere Karşı Yaşasın Hayat Sigortası ile kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alın. Bu sigorta ile birlikte ücretsiz üye olacağınız Ayrıcalık Kulübü’nün destekleyici sağlık hizmetlerinden faydalanmanın yanı sıra, önemli bir sosyal sorumluluk projesine de katkı sağlamış oluyorsunuz. Çünkü Cigna her poliçe için Türk Kanser Derneği’ne 5 TL bağışta bulunmaktadır. 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 14 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.