Hayal Gücünüzü ve Yaratıcılığınızı Beslemenin 7 Etkili Yolu

Buradasınız

Hareket Et 10 Aralık 2017

İşte, okulda belki de kişisel hayatınızda yaratıcılığınınız ve hayal gücünüzün size açacağı birçok kapı var. Önünüze çıkacak fırsatları kaçırmamak için daima kullanmanızı önereceğimiz, hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı besleyecek 7 öneriyi sizler için derledik.

Bol bol okuyun, bol bol gezin

Zengin bir hayal gücüne sahip olmanın ilk şartı, zihninizi ve hayallerinizi bol bol beslemektir. Bunun içinde fırsatınız olduğu sürece okumak, gezmek, izlemek, dinlemek sizi besler ve daha serbest düşünmenize izin verir. Bir süre sonra biriktirdiğiniz her şeyin size yaratıcılık olarak geri döndüğünü görürsünüz.

Seçimlerinizi kendiniz yapın

Hayatın birçok aşamasında yapılan doğru tercihler istenilen sonucu vermeye yeter. Yaşamınızın akışına yön verecek kararları kendiniz vererek yaratıcılığınızı konuşturmanız ve daha iyi bir hayat sürmeniz mümkün olur. Yapacağınız bu doğru ve yaratıcı seçimlerin arasına Benim Seçimim Hayat Sigortası’nı da katarak hayatınızı daha mutlu kılabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı tamamen kendinizin belirleyeceği Benim Seçimim Hayat Sigortası ile teminat tutarlarını da kendiniz belirleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Hayal kurmayı ihmal etmeyin

Kendinize her zaman yeni hedefler koymak ve bunlara ulaşmak için hayaller kurmak, yaratıcılığı besleyen en önemli kanallardır. Zihninizi her zaman yeni bir şeyler bulmak için zorlamaya ve hayal gücünüzün artıracak yöntemler bulmaya özen gösterin. Hayal kurmak demek yaratıcı olmak demektir. Bunu asla unutmayın.

Kendinize boş vakit yaratın

Ünlü üstat Bertrand Russell’ın dediği gibi “Medeniyeti oluşturan şey boş zamandır.” Zihninize boş vakit yaratmak ve onu beslemek için mutlaka kendinize boş vakitler yaratmalısınız. Hiçbir şeye kafa yormadığınız ve neredeyse hayalleriniz arasında sörf yaptığınız bir zaman yaratın. Bunu düzenli olarak tekrarladığınızda inanılmaz işler başardığınızı fark edeceksiniz.

Hareket edin

Birçok araştırma ve bu işte başarılı olan birçok kişi düzenli spor ya da egzersizlerin de hayal gücünü tetikleyen bir unsur olduğunda hemfikir. Özellikle günün ilk ışıklarıyla birlikte spor yapan birçok kişi, hem zaman yönetimini çok daha iyi yapabiliyor hem de güne erken ve zinde başlayarak vücudunu daha etkin kullanabiliyor.

Ekranlardan uzak durun

Modern zamanların en büyük teknolojik gelişmeler arasında sayılan ve özellikle son 10 yılda iyice hayatımızda yer eden dijital ekranlar, hayal gücünü ve yaratıcılığın en büyük katilleri arasında yer alıyor. Tabletler, televizyonlar, telefonlar gibi ekranlar, hayal gücümüzü tırpanlayan, hatta uzun vadede tamamen yok eden bir özelliğe sahip. Unutmayın, ekran başında geçirmediğiniz her saat, size yaratıcılık olarak geri dönecektir.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
10 + 8 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.