Meyve Yağlarının Şaşırtan Faydaları

Buradasınız

Hareket Et 04 Eylül 2017

Meyve yağları, günümüzün en popüler alternatif tedavi yöntemleri arasında. Cilt problemlerinden sindirim sistemine, tırnak sağlığına kadar pek çok konuda destekleyici rol oynayan meyve yağlarının faydaları, konuya ilgili herkesin dikkatini çekiyor. Peki nedir bu faydalar, hangisi neye iyi gelir?

1. Kayısı Yağı

kayısı yağı

Genelde yaşlanmayı geciktirici etkisiyle ön plana çıksa da kayısı yağının pek bilinmeyen bir yararı daha var… Kayısı ve kayısı çekirdeği yağı tırnak bakımında da kullanılabilir. Çünkü tırnakları güçlendirerek soyulmalarını, kırılmalarını engelliyor, daha sağlıklı görünmelerini sağlıyor. Tırnak bakımı yaptıktan sonra bir pamuk yardımıyla el ve ayak tırnaklarına kayısı yağı sürebilirsiniz. Olumlu etkileri birkaç hafta içinde fark edeceksiniz.

2. Hindistan Cevizi Yağı

Meyve yağlarının faydaları konusundaki bilinçlenme arttıkça hayatımıza yeni ürünler de giriyor. Mesela hindistan cevizi yağının popülerliği  son yıllarda artıyor. Özellikle cilde olan etkileriyle ön plana çıkan hindistan cevizi yağı, makyaj temizleyici olarak gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Ayrıca içeriğindeki asitler kötü kokuları engellediği için roll-on olarak cilde uygulanabilir.

3. Limon Yağı

limon yağı

Limon yağının canlandırıcı ve ferahlatıcı kokusu insana zindelik hissi veriyor. Kendini yorgun ve uykusuz hissettiğiniz zaman konsantrasyonunuzu toplamak, nefesinizi açmak istiyorsanız bir parça pamuğa birkaç damla limon yağı damlatarak koklayabilirsiniz. Unutmayın ki yapılan araştırmalara göre turunçgillerin aromaları psikolojiye iyi geliyor.

4. Böğürtlen Yağı

Böğürtlen Yağı

Meyve yağlarının faydaları söz konusu olunca böğürtlenden bahsetmeden olmaz. Böğürtlen yağının birçok kozmetik ürüne eklenmesine şaşırmamak gerek. Özellikle cilt temizliğinde canlandırıcı bir tonik etkisi yaratan böğürtlen yağı, bir çay bardağı suya 2-3 damla katılarak pamuk yardımıyla yüze uygulanabilir.

5. Çilek Yağı

 Çilek Yağı

Çilek yağından 3-4 damla ekleyeceğiniz vazelin ile düzenli olarak ayak bakımı yapabilirsiniz. Bu karışımla topuklarınızı yumuşatabilirsiniz. Ayrıca parmak aralarına masaj şeklinde uygulayarak hem ayak kokusunu hafifletebilir hem de ayaklarını rahatlatabilirsiniz.

6. Avokado Yağı

Avokado Yağı

Avokado yağı, tüm cilt tipleri için uygun olan müthiş bir nemlendirici. Ayrıca kollajen üretimini artırdığı için cildin kırışıp yaşlanmasını da engelliyor. Cildin nemliliğini de uzun süre koruyan avokado yağı, piyasadaki en iyi kozmetik nemlendirici ürünlerden bile daha etkili olabilir.

7. Portakal Yağı

portakal yağı

B, C, E vitaminleri ile potasyum, çinko, fosfor, magnezyum, demir açısından zengin olan portakal yağı iç ve dış iltihapların giderilmesine yardım ediyor. Bedeni toksinlerden arındıran portakal yağı ayrıca sindirim sistemini düzenliyor, hazım sorunlarına iyi geliyor. Haftanın üç günü bir bardak suya birkaç damla portakal yağı damlatarak içebilirsiniz. Unutmayın ki vücuttaki toksinler zaman için kanser gibi ciddi sağlık sorunlarına bile neden olabiliyor. Sağlıklı yaşam ve alternatif yöntemler haricinde de önlem almakta büyük yarar var.

Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası yaptırarak kendinizi kanser riskine karşı güvence altına almaya ne dersiniz? Bu sigortaya sahip olarak, kanser hastalığına yakalanmanız durumunda 250.000 TL’ye varan toplu para ödemesi alabilirsiniz. Üstelik, bu maddi desteği ister tedavi masraflarınız ister fatura, kira, kredi gibi diğer masraflarınız için dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için.

Uyarı: Meyve yağları, soğuk pres yöntemiyle %100 organik gıdalardan elde edilmelidir. Neredeyse hepsinin içeriğinde olan asitler, uygunsuz kullanım durumunda ciltte tahribatlara neden olabiliyor. Pek çoğunun su vb. ürünlerle seyreltilerek kullanılmaları oldukça önemli. Unutma ki alternatif tıp, gerçek tıbbın yerini asla tutmaz. Bu nedenle böyle basit tedavi ve bakım uygulamalarında dahi bir aromaterapi uzmanından görüş almakta fayda var.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
5 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.