Gece Başucuna Bir Parça Limon Koy, Gör Bak Neler Oluyor!

Buradasınız

Hareket Et 10 Eylül 2017

C vitamini denince akla ilk gelen limon, sindirim sisteminden cilt bakımına kadar pek çok konuda sağlığa faydalı. Limonun suyu kadar kabuğu ve yağı da uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor. Gördüğünüz gibi limonun faydaları saymakla bitmiyor ancak birkaç faydası daha var ki duyan herkesi şaşırtıyor… Gece başucuna konan bir parça limonun neler yapabileceğini öğrenmek ister misiniz?

1. Rahatlatır

Narenciyelerin aroması kaygı düzeyini azaltarak sinir sistemini yatıştırır, yoğun tempolu bir günün gerginliğini atmanıza yardımcı olur. Gece uyurken bir parça limonu veya pamuğa damlattığınız limon yağını başucunuza koyabilirsiniz.

2. Konsantrasyon Düzeyini Artırır

Düzenli olarak limon koklamanın zihinsel aktiviteleri hızlandırdığı, hafızayı güçlendirdiği bilinen bir gerçek. Japon bilim insanlarının yaptıkları bir araştırmaya göre, limon kokusu olan ofis ve okul ortamında kişiler daha az hata yaptığı için verimli çalışıyor.

3. Havayı Mikroplardan Arındırır

Limon, geceleri odanıza hoş bir aroma vermenin yanı sıra antibakteriyel özellikleriyle de odanın havasını temizliyor. Böylece kolay kolay hasta da olmuyorsunuz. Yani limonun faydaları yalnızca suyunda değil…

4. Yüksek Tansiyona İyi Gelir

Bu faydası 40 yıl düşünenlerin bile aklına zor gelir… Limon kokusunun kan basıncını düşürerek hipertansiyonu önlediğini biliyor muydunuz?

5. Böceklere Son

Limonun faydaları arasında karınca, sinek, sivrisinek ve böcekleri uzak tutması da var. Odanıza koyduğunuz bir parça limonla zararlı kimyasallara para harcamaktan da kurtulacaksınız.

6. Ruh Halini İyileştirir

Limon kokusunun depresyon üzerindeki pozitif etkileri yadsınamaz bir gerçek. Geceleri uykuya daha huzurlu dalmak ve uyurken limon kokusunun tedavi edici etkilerini hissetmek için başucunuza bir parça limon kesip koymayı sakın unutmayın! Ayrıca uzun yıllar devam eden psikolojik problemler, sıkıntı ve stresin kanser hastalığını tetiklediğine dair ciddi araştırmalar mevcut. Başucuna bir parça limon koymak her ne kadar güzel bir alternatif olsa da söz konusu kanser olunca kesin bir çözüm değil.

Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası yaptırarak kendinizi kanser riskine karşı güvence altına almaya ne dersiniz? Bu sigortaya sahip olarak, kanser hastalığına yakalanmanız durumunda 250.000 TL’ye varan toplu para ödemesi alabilirsiniz. Üstelik, bu maddi desteği ister tedavi masraflarınız ister fatura, kira, kredi gibi diğer masraflarınız için dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 6 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.