Çantanızda Bulunması Gereken 10 Hayat Kurtarıcı Eşya

Buradasınız

Hareket Et 05 Eylül 2017

Evde ya da arabada lazım olduğunda son derece işlevsel olan ve hayat kurtaran birçok eşya var. Ancak çantanız gibi küçük bir ortamda, gerektiğinde boylarından büyük işler yapan eşyalar da bulundurmalısınız. İşte kendinizi güvende hissettirecek ve hayatınızı kurtarabilecek kendi küçük ama işlevi büyük 10 eşya.

Düdük

Olası bir acil durumda kimseye sesinizi duyuramayacağınızda yardımınıza çantanızdaki düdüğünüz yetişecek. Yardım çağırmak ya da sesinizi duyurmak için kullanabileceğiniz düdüğü aynı zamanda bir doğal afet durumunda da kullanabilirsiniz. Ayrıca güvenlik amacıyla da değerlendirilebilir.

Düdük

Hayatınızda her an bir olumsuzluk yaşadığınızda yanınızda onu önleyecek bir eşya olmayabilir. Başınıza ne zaman, ne geleceğini asla bilemezsiniz. Kendinizi beklenmedik tatsız sürprizlere karşı Her Eve Lazım Ferdi Kaza Sigortası ile güvence altına alabilirev ve araç bakımı ile ilgili ihtiyaçlarınızı sigorta kapsamında sunulan ücretsiz ve indirimli hizmetlerle karşılayabilirsiniz. Detaylı bilgi için.

İğne ve İplik

Yanınızda bulunması gerekenler listemizde bir sonraki sıra iğne ve ipliğin. Özellikle hemen her zaman rahatlıkla kullanabileceğiniz siyah ve beyaz iplikler ve küçük bir iğne sizi olası bir felaketten kurtaracaktır. Eğer yanınızda iğne ve ipliğiniz var ise en olmadık anlarda sökülen kıyafetinizi ya da kopan düğmenizi dert etmenize gerek yok.

İğne ve iplik

Yara Bandı

Hayat kurtaran diğer bir eşya da yara bandıdır. Her zaman yakınlarınızda eczane olmayabilir ya da yara bandı bulacak bir dükkan göremeyebilirsiniz. Siz siz olun evden çıkmadan çantanıza bir kutu yara bandı koyun. Unutmayın ne zaman başınıza ne geleceği hiç belli olmaz.

Yara bandı

Kötü Gün Parası

Cüzdanınızın gizli bir bölmesine sıkıştıracağınız 20 lira, gün gelir öyle bir işinize yarar ki. Örneğin paranızı evde unuttuğunuz bir günü düşünün ve toplu taşıma aracına doğru koştuğunuzu hayal edin. Kötü gün parası en sıkıştığınız anlarda sizin yardımınıza koşacak.

kötü gün parası

Islak Mendil

Eliniz kirlendiğinde ya da yemek yemeden önce, düştüğünüzde ve su bulamadığınızda imdadınıza ıslak mendil koşacak. Peçete var ıslatırım kullanırım demeyin, atın çantanıza bir ıslak mendil, ellerinizle birlikte temiz bir dünyaya merhaba deyin.

Islak mendil

Şemsiye/ Yağmurluk

Portatif şemsiyelerden ya da katlanınca ufacık olan o yağmurluklardan bir tane hep çantanızda bulunsun. Meteorolojinin yanıldığı zamanlar oluyor, özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar bunu çok iyi biliyorlar. Islanmış bir halde eve ya da işe gitmek istemezsiniz.

Ağrı Kesici

Aniden giren bir baş ya da diş ağrısı tüm gününüzün kötü gitmesine neden olabilir. Önemli bir iş görüşmesinden ya da sınavınızdan önce ağrı kesiciyle tüm olumsuzluklardan kurtulabilirsiniz.

Not Defteri/ Kalem

Telefonumuz var neden not defteri ve kaleme ihtiyaç duyalım diyorsanız büyük ihtimalle yaşınız daha gençtir. Telefon şarjının bitme ihtimaline karşı her zaman yanınızda kaleminiz ve küçük bir not defteriniz olsun. Hayata dair almak istediğiniz küçük notlarda bunlar çok işe yarayacaktır.

Ayna

İşinizi kolaylaştıracak bir diğer nesne de aynadır. Gün içerisinde farklı amaçlarla kullanabileceğiniz küçük bir aynanın çantanızda bulunmasında çok fayda var. Özellikle bayanların vazgeçilmez aksesuarlarından biri olduğunu da hatırlatalım.

Küçük El Feneri

Gün içerisinde karanlıkta kalacağınız ya da daha kuvvetli bir ışığa ihtiyaç duyduğunuz anlar mutlaka olacaktır. Apartmana girdiniz ve elektriklerin olmadığını fark ettiniz, merdivenleri nasıl çıkacaksınız? İşte el feneriniz yanınızda. Çantanıza küçük bir fener koymayı ihmal etmeyin. Ve tabi pillerini kontrol etmeyi de…

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.