Ağız Kokusuna Etkili ve Doğal 10 Çözüm

Buradasınız

Hareket Et 25 Ağustos 2017

ağız kokusu

Ağız bakımı  ne kadar iyi şekilde yapılsa da bazen ağız kokusuna çözüm bulunamaz. Halbuki sigara, çürük diş, bademcik taşı, iç hastalık gibi nedenlerden ötürü oluşan kötü kokuyu en doğal yollarla azaltmak mümkün. İşte ağız kokusuna etkili ve doğal 10 çözüm…

1. Bolca Su

bol su içmek

Sık sık su içmek ağız kokusunu azaltma konusunda epey faydalı bir yöntem. Su, kuruluğu önleyerek ağız içindeki bakterileri minimuma indirir. Ayrıca tükürük salgısını artırır.

2. Tarçın 

tarçın tüketmek

Ağız içinde kokuya neden olan bakterilerle savaşan Tarçın, ağız kokusuna çözüm önerileri arasında en etkili ve bilindik önerilerden  birisidir.  İçme suyunuzun içerisine bir tane tarçın çubuğu ekleyebilirsiniz.

3. Sakız

sakız çiğnemek

Sakız, ağız kokusunu çok hızlı bir şekilde yok ediyor. Çünkü ağız kokusunun en yaygın nedenlerinden biri olan ağız kuruluğunu önlüyor, yemek artıklarını temizliyor. Ancak şekersiz bir sakız tercih ederseniz çok daha iyi olur.

4. Yoğurt

yoğurdun faydaları

İyi bir protein kaynağı olan yoğurt, tıpkı diğer probiyotik yönünden zengin gıdalar gibi ağız kokusunun doğal çözümü. Ancak sık ve düzenli bir şekilde tüketilmesi gerekiyor.

5. Karanfil

karanfil

Karanfil çiğnemek belki de ağız kokusuna çözüm metotları arasında en pratik olanı. Üstelik pratik olduğu kadar da etkili.

6. Limon Suyu

limon suyu

Limon suyu daha ilk damladan itibaren ağız içindeki bakterileri öldürüp tekrar üremelerine engel oluyor. Dilerseniz limonlu suyla gargara da yapabilirsiniz. Yine de içme suyuna ekleyerek tüketmek her açıdan çok daha sağlıklı.

7. Nane

nane

Çiğneyeceğiniz bir tutam nane nefesini hızla tazeleyerek ağız kokusunu ortadan kaldırmaya yeter de artar bile.

8. Sirkeli Su

sirkeli su

Asidik özellikteki sirke, ağız kokusuna çözüm oluyor. Bir bardak suya bir çorba kaşığı sirke koyarak içmek, mideden gelen kötü kokuyu da bakterilerin üremesini de engelliyor.

9. Rezene

rezene

Antibakteriyel özellikte olan rezene, ağız kokusuna doğal çözüm arayanların en çok başvurduğu yöntemlerden. Çünkü ağızdaki bakteri ve mikropları anında yok ediyor. Çiğneyerek tüketebilirsiniz.

10. Lokmaları İyice Çiğnemek

Lokmalar iyice çiğnendiğinde tükürük salgısı arttığı için ağızda yemek artığı kalma ihtimali de ortadan kalkıyor. Yani ne kadar çok çiğnerseniz bir o kadar çok bakteriyi ağzınızdan uzaklaştırmış olursunuz.

Özgürce gülüp konuşmak için QNB Sigorta Gülen Yüzler Ferdi Kaza Sigortası ile tanışmaya ne dersin? Bu şekilde kendini ve sevdiklerini kazalara karşı maddi koruma altına alırken yılda ikişer kez diş taşı temizliği, diş doktoru muayenesi ve diş röntgeni gibi ağız bakımı hizmetinden ücretsiz olarak faydalanabilirsin.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.