Evde Kolayca Uygulayabileceğiniz 5 Zayıflama Egzersizi

Buradasınız

Hareket Et 16 Aralık 2017

Zamanın çok hızlı akması ve her zaman yapacak bazı işlerinizin olması çoğu zaman sağlığımız için yaptığımız aktiviteleri ertelememize sebep olur. Havaların soğuması ile birlikte dışarıda geçirdiğiniz vakit süresi gittikçe kısalınca bu egzersizleri yapmak çok daha zor gelir. İşte hem işinizi kolaylaştıracak hem de hızla sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmanızı sağlayacak, evde kolayca yapabileceğiniz zayıflama egzersizleri.

Squat

Squat bu soğuk aylara girerken evde herhangi bir alete ihtiyaç duymadan uygulayabileceğiniz bir spor türü. Squat; ayakta bacaklarınız omuz hizasında açık iken sanki sandalyeye oturur gibi eğilip kalmanızla tekrarlanan hareket ile yapılır. Bu hareketi günde 15 dk setler halinde arttırarak tekrarlamanız ile sinir sistemi ve kaslar arasındaki koordinasyonunuzu mükemmelleştirmiş olursunuz. Aktif olarak ön bacaklarınızı çalıştıran bu egzersiz ile kilo kontrolü sağlarken fit görünümünüzü de korumuş olacaksınız.

İp atlama

İp atlama en eğlenceli ve en fazla kalori yaktıran egzersizler arasındadır. Evde yapabileceğiniz bu egzersizde ise tek ihtiyacınız olan şey bir atlama ipi. Boş vakitlerinizde setlerinizi arttırarak uygulamanız daha güçlü bir kas yapısına kavuşmanızda size yardımcı olacaktır. İp atlama egzersizi vücuttaki bütün kasları çalıştırır. Maksimum derecede kalori yakmak için ise kendinizi zorlayarak set sayısını uzatmanız ve biraz ter dökmeniz gerekir. İyi bir vücuda sahip olmak için terlemek şart.

Evde yaptığınız egzersizler sırasında başınıza gelebilecek kazaları görmezden gelmeyin. Siz de Her Eve Lazım Ferdi Kaza Sigortası’sı yaptırın, güvenli ve keyifli bir şekilde ev egzersizlerinize devam edin.

Pilates

Evde uygulayabileceğiniz bir diğer egzersiz türü ise pilatestir. Pilates vücut şekillendirme için yapılabilecek en etkili sporlardan birisidir. Vücudunuzda en zor eriyen kara yağları eritebilen pilates ile hem güzel görünecek hem de bu soğuk kış aylarında kolaylıkla kilo kontrolü sağlayabileceksiniz.

Dans

En sevdiğiniz müziği açın ve dans etmeye başlayın. 40 dakikalık hızlı tempoda yaptığınız dans size yaklaşık 300 kalori yaktıracaktır. Hem kim demiş egzersiz zordur diye, dansla egzersiz hem ruhunuza hem de bedeninize çok iyi gelecek. O zaman kalkıp dans etmeye başlayın!

Ağırlık kaldırma

Ağırlık kardırma hareketlerinde en önemli unsur istikrarlı olmanız ve günlük tekrarlarınızı arttırarak devam etmenizdir. Eğer kararlılığınızı korur ve haftada 4-5 gün ağırlık kaldırma egzersizlerinize devam ederseniz 2 ay içerisinde vücudunuzdaki değişime siz bile inanamayacaksınız. Yapacağınız egzersizler arasına mekik, şınav ve açma germe hareketlerini de eklemeyi unutmayın.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 12 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.