Pazar Günü Ailecek Yapılacak Keyifli Şeyler

Buradasınız

GALERİ08 / 12 / 2015
Bisiklete Binin
Bisiklete Binin
Bulunduğunuz şehirdeki bisiklet yollarını araştırın. Bazen hemen yakınınızdaki bir parkta, bazen de sahil yolunda bisikletlilere özel yollar açıldığını göreceksiniz. Kiralayın ya da kendi bisikletinize atlayın ve kendi şehrinizde bir turist gibi pazar gezintisine çıkın.
Ekin, Dikin
Ekin, Dikin
“Yerimiz yok.” demeyin. Eğer evinizde bir tane bile saksı koyacak alan varsa, o zaman ekim yapabileceğiniz yer de vardır. Alın çocuklarınızı da yanınıza ve hemen biber, nane, maydanoz ekimine başlayın. Çocukların elleri toprakla buluşsun, yeşille dost olmaya şimdiden alışsınlar.
Kamp Yapmaya Gidin
Kamp Yapmaya Gidin
“Şu çiçeğin adı ne?” ile başlayan kamp saatleriniz, kimseden yardım almadan ateş yakabilme becerisi kazanmanızla son bulur. İhtiyacınız olan yalnızca bir çadır, herkese birer el feneri ve azıcık da macera ruhu.
Beraber Yemek Yapın
Beraber Yemek Yapın
Çocuklar anne babalarıyla beraber vakit geçirmeye cana atarlar. Pazar günü tüm aileyi sofra başına toplayacak özel yemeği onlarla birlikte yapmak ise hem size hem de miniklere çok iyi gelecek. Mutfak biraz dağılabilir, ama bunu eğlencenin ufak bedeli olarak da düşünebiliriz.
Hikâye Yazın
Hikâye Yazın
İlk satır sizden, bir sonraki çocuğunuzdan. Herkes sırayla hikâyenin bir cümlesini yazar. Kurgu, her aile bireyiyle birlikte değişir, hikâyenin alıp başını gideceği yer hiçbir zaman bilinemez.
Uçurtma Uçurun
Uçurtma Uçurun
Dürüst olun. Ne kadar zamandır elinize bir uçurtma almadınız? Ailenizle beraber uçurtmayı gökyüzüne doğru havalandırdığınızda içinizi kaplayacak huzur hissini başka hiçbir şeyden alamazsınız. Hele ki o uçurtmayı siz yapmışsanız...
Ne Kadar da Yetenekli Bir Aile
Ne Kadar da Yetenekli Bir Aile
Yetenek yarışmalarını izlemenin bir adım ötesine geçin ve kendi yetenek yarışmanızı düzenleyin. Ailenizde kim neye yatkınsa, herkes kendine göre bir şov hazırlar ve pazar günü jüri üyelerine, yani ailenin geri kalanına sergiler. Bakalım bu pazarın kazananı kim olacak?
Seçim Çocukların
Seçim Çocukların
Hatta bırakın bazı pazar günlerinin programını çocuklarınız belirlesin. Onların yaratıcı güçlerine güvenin ve canları ne yapmak istiyorsa kendinizi ona uydurun. Eğlenmenin ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 7 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.